Hradec se už chystá na záplavu hip hopu

hip hop kempNa konci července jsme si představili řadu jmen, která vystoupí od 22. do 24. srpna na dvanáctém ročníku žánrového festivalu Hip Hop Kemp včetně headlinerů Kendricka Lamara a kapely De La Soul. Teď přidáváme další zajímavé interprety z tuzemska i zahraničí a také lákavou ochutnávku z doprovodného programu, mistrovství ČR ve freestyle motokrosu.


Do Hradce měly dorazit francouzské hvězdy Saïan Supa Crew, ale nakonec se omluvily a Kemp tak neobohatí. Dobrá zpráva je, že pořadatelé sehnali rodáka z New Yorku a další velkou legendu žánru, Big Daddyho Kanea. Přes dvacet let jsou na scéně také Lords of the Underground, kteří pochází z nedalekého New Jersey.

Z domácích jmen přibyli třeba Pio Squad, kteří na Kempu ještě nikdy nechyběli, ale také mladí MC Gey, Honza Peroutka, Madfinger s Martinem Svátkem či šílená kapela Sodoma Gomora. A samozřejmě nebudou chybět členové labelu Ty Nikdy. Ať už dvojice z BoyBandu, nebo Paulie Garand s Restem a DJ Fattem za zády. Slovenská partička H16 přiveze nové písničky z desky „Rýmy, Hudba a Boh“.

 

hip hop kemp


Z doprovodného programu zatím můžeme prozradit pořádnou adrenalinovou show. V rámci festivalu totiž proběhne hned ve čtvrtek 22. srpna mistrovství ČR ve freestyle motokrosu. Dorazí tedy například mistr světa a pravidelný účastník seriálu Red Bull X-Fighters Libor Podmol a další hvězdy této disciplíny, jako třeba Ondřej Záruba, Radek Bílek či Zdeněk Fusek.

Známá americká televize CNN zařadila Hip Hop Kemp už po druhé mezi 50 nejlepších festivalů na světě. „Je to největší festival na světě věnovaný každé stránce hiphopové kultury,“ řekl pro CNN.com DJ Excalibah. „Čekejte, že uvidíte interprety z klasické zlaté éry, ale také nadějné nováčky z celého světa,“ dodal. Vstupenky na celý festival stojí v srpnu 1400 korun, na místě budou o stovku dražší. VIP vstupenka vyjde nyní na 2600 Kč.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání