České hrady opět vyplní letní víkendy hudbou

české hrady 2013Historické a kulturní památky rozeseté po celém Česku a Moravě budou i tento rok v létě hostit nejlepší české a slovenské kapely. Na hradech se tak návštěvníci kromě stálých výstavních interiérů setkají s hudbou Tomáše Kluse, Anety Langerové nebo skupin Mig 21, Kryštof a mnohých dalších.


Milovníci památek a české a slovenské hudby budou mít i letos možnost spojit obě své záliby. A to během 8 červencových a srpnových víkendů, kdy na hradech Točník, Švihov, Kunětické hoře, Rožmberku, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bezdězu a Bouzově vystoupí celá řada interpretů a zpříjemní fanouškům už tak jedinečnou atmosféru.

Festival se těší vysokému zájmu ze strany návštěvníků i účinkujících, a tak se opět můžeme těšit na dlouhý  a pestrý seznam zpěváků i kapel. Na hradě Točník, kde festival 12. července odstartuje, organizátoři slibují vystoupení Mig 21, slovenských No Name nebo Pipes and Pints.

české hrady 2013


Další zastávkou bude hrad Švihov, tam se kromě jiných představí kapela Kryštof, Pražský výběr, Skyline nebo kladenská skupina Zrní. Na Kunětické hoře pak zahrají například Mandrage, Wohnout nebo Nightwork.  V druhé polovině prázdnin se pozornost přesune převážně na Moravu, kde se festival přihlásí o slovo již po čtvrté. Zastávky na hradech Veveří, Bouzov a v Hradci nad Moravicí budou příležitostí nenechat si akci ujít v žádné části Česka.

Kromě již výše zmíněných jmen hudební scény na festival nezanevřel písničkář Tomáš Klus a Aneta Langerová, kteří se na Hrady vracejí. Naopak novým větrem bude tentokrát mimo jiné kapela Portless, která vznikla po rozpadu původní sestavy Support Lesbiens. Ta zahraje kromě starších písní také nový hit New Ride.

Vstupenky jsou k dostání na místě, ale také v předprodejích v síti Ticketstream, kde je možné koupit lístek vždy na jeden nebo oba dny konání festivalu. A jelikož organizátoři na rozdíl od většiny ostatních festivalů necílí pouze na úzkou skupinu fanoušků, ale usilují o pozornost celých rodin, děti do výšky jednoho metru mají vstup zdarma a na všech hradech je pro ně připraven Karneval.


Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání