Májka odstartuje měsíc studentských oslav

majalesKaždoroční oslavy studentského života, radostí i starostí se pomalu blíží. Letos se proběhne Majáles v Praze, Brně, Hradci Králové a Plzni. Pražští studenti zahájí tuto událost tradičním stavěním Májky. Přijď je na akci podpořit a seznámit se s jednotlivými kandidáty na letošního krále Majálesu.


Stavbou májky symbolicky začíná měsíc studentských oslav, který vyvrcholí Majáles open-air ve Stromovce. Stavba májky proběhne v sobotu 30. 3. v 13:45 hod. na rohu ulic Jungmannova a Vodičkova. Při stavbě májky se představí kandidáti na krále Majáles nominovaní za jednotlivé pražské univerzity. Májka bude přesně měsíc po jejím vztyční stržena a majálesový průvod skrz Prahu ji odnese do již zmíněné Stromovky, kde bude dle trampského vzoru rozřezána na památeční medaile.

Měsíc studentských oslav představuje hlavní část pražského Majálesu. V jeho rámci proběhe zhruba tucet kulturně-společenských akcí - od výstav fotografí, přes vystoupení poloamatérských divadelních uskupení až po laser show na Strahovských kolejích. Více o akcích najdete na oficiálních stránkách Majálesu.

 

 

majalesText: Kris
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání