Po patnácti letech se do Prahy vrací System Of A Down!

aerodromeLetní festivalová sezóna bude letos opravdu nadupaná a nemalou zásluhu na tom má Aerodrome festival, který je mnohými označován za hudební událost tohoto roku. Holešovické Výstaviště bude 14. srpna hostit punkovou legendu NOFX, metalcorové Killswitch Engage a po patnácti letech se do Česka vrátí jedna z nejoblíbenějších metalových skupin System Of A Down.


Neuvěřitelné se stalo skutečností! Po dlouhých letech k nám opět zavítají System Of A Down ve svém původním složení, a to v rámci festivalu Aerodrome. Jejich příznivci se ale nemusí bát, že budou o něco ochuzeni, vystoupení bude odpovídat délce běžného samostatného koncertu.

Jednodenní akce bude nabitá kvalitní hudbou, jelikož kromě SOAD zahrají i další zvučná jména z oblasti tvrdé muziky – NOFX a Killswitch Engage. Na festivalu dohromady vystoupí čtyři skupiny, o jméně posledního interpreta se diskutuje, pořadatelé však zatíím nechávají fanoušky napnuté.

 

aerodrome


System Of A Down je kapela s kořeny z USA, Arménie a Libanonu. Skupinu založil charismatický frontman Serj Tankian společně s Daronem Malakianem v roce 1995 a o tři roky později vydali své první album „System Of A Down“. To získalo platinovou desku, ale do první ligy je vyšvihlo až „Toxicity“. V roce 2006 kapela ohlásila přestávku a mnozí fanoušci si už nedělali naděje, že by se ještě někdy dali dohromady. Jejich obavy se naštěstí nenaplnili, a tak máme šanci SOAD znovu vidět naživo.

Punkoví NOFX pochází z Los Angeles a brázdí pódia již od roku 1983. Vydali již dvanáct alb, nejslavnějším je bezesporu „Punk in Drublic“, které je považováno za jednu z nejdůležitějších punkových desek vůbec. NOFX u nás byli naposledy v roce 2011, kdy vyprodali pražský Lucerna Music Bar.

aerodrome


Killswitch Engage pocházejí z amerického Massachusetts a z jejich nástrojů se linou především metalcorové melodie. Kapela vznikla roku 1999 z bývalých členů skupin Overcast a Aftershock. Vydali pět studiových alb, šesté by mělo vyjít letos v dubnu. Za jejich nejúspěšnější desku je považována „The End Of Heartache“ z roku 2004, stejnojmenná titulní píseň byla dokonce nominována na cenu Grammy. Killswitch Engage se řadí mezi zakladatele metalcoru a nové vlny amerického heavy metalu. Nejen proto byste si jejich vystoupení neměli nechat ujít.

Tuto nálož tvrdé muziky si 14. srpna na holešovickém Výstavišti – Incheba Open Air můžete vychutnat i vy. Vstupenky seženete v předprodejích na stránkách eventim.cz/aerodrome a ticketportal.cz. V této době jsou lístky za 1 299 Kč na běžné stání a limitovaná série Golden Circle za 1 999 korun.Text: Sabina Lauterkrancová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání