Hip Hop Kemp podeváté, aneb dávno už nejde jen o hudbu

Hip Hop Kemp 2010
Festival Hip Hop Kemp oslaví letos své 9. narozeniny a Festivalpark na letišti v Hradci Králové opět přivítá ve dnech 19. až 21. 8. obrovské množství fanoušků. Kromě nabitého hudebního programu, včetně zámořských hvězd, se návštěvníci mohou těšit na velmi pestrou nabídku doprovodných akcí, mezi nimiž si každý vybere to své.

 

Hip Hop Kemp 2010Hip Hop Kemp se v průběhu nové dekády propracoval mezi největší festivaly u nás a mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější ve svém žánru na území celé Evropy. Ve Festivalparku v Hradci Králové našel ideální domov, a také letos zde nabídne lačným fanouškům nemálo hudebních i jiných zážitků.

 

Zahájení obstará tradičně warm up, který je naplánován už na středu a na dvou stagích mohou nedočkavci zhlédnout a bavit se především u setů několika DJs, jako jsou Chocolatic, Spinhandz, Sticky Dojah, Tuco či Fatte. Ten se také představí u koncertního vystoupení s freestylovou osobností Restem. Tato dvojice nyní pracuje na společném albu a rozhodně tak připraví fanoušky na hlavní třídenní menu i z hlediska živých vystoupení.

 

Už ve čtvrtek se rozjede Hip Hop Kemp naplno, a to již od odpoledne. Celkem se můžou lidé bavit na osmnácti různých stanovištích, ovšem hudební produkci najdete během festivalu vlastně na čtyřech až pěti scénách. Hlavní Live stage, Skateshop.cz hangár, Backspin hangár, Jahmusic Reggae Station a od pátku také jako doprovod tanečníků Capone Dance Aréna.

 

Hip Hop Kemp 2010Pro ty, které zajímá rap a tedy hlavně živé koncerty, jsou vyhrazena především první dvě jmenovaná místa. Na Live stagi se kromě domácích top kapel jako jsou PSH, Indy a Wich, Kontrafakt, Prago Union, Zverina, Vec, Moja Reč nebo H16, (Marpo se omluvil), vystoupí i řada zahraničních interpretů. Největší jména dorazí tradičně ze zámoří a těšit se tak můžete na hvězdy jako Talib Kweli a Hi-Tek, Chali 2na, Boot Camp Clik, Necro, Masta Ace či Large Professor, z Velké Británie přijedou Roots Manuva či Foreign Beggars, Francii zastoupí Sat I´artificier feat. Le Turf a Německo Samy Deluxe. Chybět ale nebudou ani zástupci Polska, Nizozemí či Austrálie. Hlavní pódium tradičně nabídne také Souboj titánů ve freestylu. Tentokrát se představí v česko-slovenském souboji v pátek Rest a Elka proti jménům Bio a Shomi.

 

Ovšem ocenit kvalitu můžete také ve Skateshop.cz hangáru, kde vystoupí například Reyes a Kenny Rough, Peťo Tázok a Karaoke Tundra, Dezrechts, Fullcontact, Lara303, případně v sobotu talentovaní umělci ze soutěže, kterou pořádal server Bandzone.cz. První dva večery se zde budou o zábavu starat hvězdy grimu.

 

Hip Hop Kemp 2010Ovšem Hip Hop Kemp se od svých prvních ročníků snažil návštěvníkům nabídnout také další vyžití a nutno dodat, že letos je ho opravdu požehnaně. Nepočítám v to automatické věci, jako dostatečné množství stánků s občerstvením či oblečením. Už jsme zmínili Capone Dance Arénu, kde se vyřádí milovníci break dance a dalších stylů. Další z elementů hip hopu bude zastupovat Graffneck graffiti Jam, kterého se zúčastní top deset českých writers. Na festivalu však proběhne také skateboardové mistrovství České republiky ve vertikální rampě.

 

Pak jsou zde ovšem atrakce, které na mnoha jiných festivalech prostě neuvidíte. Kingfit streetball aréna nabídne kromě volného hraní také několik zajímavých soutěží o ceny. V pátek si mohou odvážné dívky zazápasit v čokoládě, převážně muži zase zřejmě využijí od 15 hodin do tří do rána možnost zahrát si poker. Areál letiště nabízí řadu hangárů, které by bylo škoda nevyužít, ale i další zákoutí. Proto si zájemci mohou vyzkoušet taktéž zábavu na bungee jumpingu, aquazorbingu, létající lišce, slaňování z jeřábu či se vybouřit v Gambrinus city. Adrenalin si lze ještě vybít na paintballu, klidnější odpočinkové chvíle pak je možné zažít na lodičkách u jezera s písečnou pláží, či v luxusní sprše na Axe stagi.

 

Zajímat vás určitě bude také cena vstupenek. Ty jsou ještě k dispozici za 1300 Kč, na místě pak za 1400 Kč. Za VIP vstupenku s mnoha výhodami si připlatíte ještě 1000 korun navíc. Jednodenní vstupné vás vyjde na 900 Kč.

Text: Pavel Urban
Foto: Hip Hop Kemp

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání