Sázavafest famózně zakončili Frantic Sunday a Paul Oakenfold. Sto Zvířat pokořili rekord!

SázavafestSobotní den na Sázavafestu byl ve znamení headlinerů a ocenění. Svou show předvedla taneční špička Paul Oakenfold, diváky rozproudili Frantic Sunday, Sto Zvířat za obřího potlesku splnili svůj avizovaný rekord a Sázavafest obdržel cenu Čistý festival 2012.


Poslední den Sázavafestu odstartovala česká partička Bek Ofis, kteří Očko stage rozezněli v pravé poledne. Následovaní Petrem Spáleným a německými Cosmonautix začali jejich melodie lákat lidi k pódiím. Ve velkém vedru, které opět v Benešově panovalo, se ale většina povalovala na trávníku a kapely poslouchala z dálky. Rozhýbat publikum se podařilo až francouzskému jazzovo elektronickému triu Lyre le Tems, kteří festivalu ukázali opravdu rytmy a energií nabitou djskou show.

SázavafestMužskou část publika jistě potěšilo sexy a dravé vystoupení Gabriely Gunčíkové. Ta na Sázavafest přijela se svou novou skupinou, se kterou funguje přibližně dva týdny a jak je vidět, mají solidně našlápnuto dopředu. Na mladičkou slečnu předvedla opravdu tvrdé rockové vystoupení. O nic míň zajímavější byla i show slovenská blondýnky Katky Knechtová následovaná vystoupením kapely Charlie Straight, kteří naprosto zaplnili Balbínku.

Pak už odstartovala závěrečná část rekordního vystoupení skupiny Sto Zvířat, které se ovšem neobešlo bez problémů. Konečný koncert se odehrál na hlavní Sázavafest stagi. Ovšem poslední píseň měla zaznít až v duelu s kapelou Mňága a Žďorp, kteří měli potíže s příjezdem. Honza Kalina tak rekord Sto Zvířatům posychroval tak, že na stagi zarýmoval, ovšem nebylo to vůbec třeba a kapela poté oslavila nové prvenství, kterým se zapíše do české Guinessovy knihy rekordů.

Na Óčko pódiu se vystřídali Mandrage, Mňága a Žďorp i Tomáš Klus. Pak už přišli na řadu ti, na které jsme celý festival netrpělivě čekali – švédští Frantic Sunday a DJ Paul Oakenfold. A kdo obě show viděl, musel uznat, že to byla naprostá paráda.

 

SázavafestFrantic Sunday fanoušky doslova pohltili, vtáhli je do atmosféry, kapela skákala, běhala, řvala a užívala si vůbec první koncert ve východní Evropě, který kdy měli. Stejně tak i fanoušci, kteří měli možnost si na frontmana Tomase Karlssona sáhnout, jak moc byl ve spojení s publikem. „Byl to náš nejlepší koncert vůbec, nikdy jsme nehráli pro tolik lidí, bylo to úžasné, děkujeme,“ řekl po skončení vystoupení Tomas a vyrazil se zbytkem kapely pařit mezi návštěvníky festivalu, třeba i na Paula Oakenfolda. Ten v Benešově ukázal nadupanou finálovou show, na kterou přijelo tancovat několik tisíc fanoušků, a stal se ozdobou a třešničkou na dortu letošního festivalu. Na Sázavafestu oblíbený DJ předvedl, proč si právem zaslouží svou reputaci taneční deejayské špičky.

Celý program ještě samozřejmě dál pokračoval v ProMoPro Dance Hall, kterou opět naplnili milovníci taneční muziky. Zahrál si tu například Chris Sadler nebo Dennis Sheperd. Rozhodně nebylo žádným problémem zaplnit prostor, kde show probíhaly. Na Jam stagi si v sobotu zahráli například Goodfellas, kteří svými vystoupeními získávají stále více a více fanoušků.

Poslední den Sázavafestu opět pokračoval celou noc. Někteří tančili, jiní jen tak vysedávali, popíjeli a hodnotili uplynulá vystoupení. I přesto, že se letošní ročník neobešel bez komplikací a plno věcí se muselo měnit, každý si rozhodně v programu našel to své a organizátorům se tak povedlo udržet festival na velmi slušné úrovni.
Text: Tereza Netoličková
Foto: Bára Skoupilová, Luboš Kováč

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání