SKRZ NA SKRZ nabídne umění na Střelečáku

Skrz na skrz 2012Společný festival Akademie múzických umění (AMU) a Vysoké školy uměleckoprůmyslové (VŠUP) v Praze nese název SKRZ NA SKRZ. V pátek 15. a sobotu 16. června se v rámci něj už podruhé Střelecký ostrov rozezní hudbou, ožije tancem a pobaví divadlem, filmem i dalšími uměleckými projekty. Afterparty pak v sobotu ve 23 hodin začne v alternativním prostoru NoD.


Na Střeleckém ostrově v centru Prahy se budou moct návštěvníci seznámit po oba dny od 14 do 22 hodin s tvorbou studentů AMU a VŠUP. Program na čtyřech scénách nabídne divadelní představení v šapitó, blok krátkých filmů v letním kině, hudební vystoupení na pódiu, ale i přednášky o umění, malou galerii či literární kavárnu. Každý si může přijít na své. Navíc vstup je zcela zdarma.

Skrz na skrz 2012Návštěvníci celé akce se na ostrově seznámí se současným mladým uměním, mladí umělci zase dostanou příležitost navázat nové kontakty. „Hlavním cílem festivalu je propojování škol, uměleckých oborů, lidí či myšlenek. A myslíme si, že právě neoficiální prostředí ostrova je pro nenásilné propojování ideální.“ říká jeden z organizátorů.

Divadelní scéna nabídne v pátek autorská představení „Nad kávou“, „Strach“ a pantomimickou grotesku „Sedm zbytečných“. Divadlo se však večer dostane i na Hudební a Filmovou scénu, konkrétně půjde o díla „Jak uběhnout maraton“ a „Café Bizzare“, hrát se bude také v sobotu ve Volném prostoru na „Střelečáku“. Druhý festivalový den se pak do šapitó sejdou diváci na představení „Tančírna“, „Faida běží o život“ a scénickou črtu „Caligula“.

Také hudby bude na ostrově po oba dny dost. V pátek zahrají například „HAMU Jazz Band“ a „Orient Xpress“, v sobotu pak „Unlimited trio“ a vrcholem bude vystoupení „Wrgha POWU orchestra“. Na afterparty v prostoru NoD se budou o zábavu starat DJs Petr Marek a Johana Švarcová. Filmová scéna nabídne díla jako „Příliš mladá noc“, „Pár věcí o Lucii“ nebo komedii „Holka 180“. Předkrm obstaral festival SKRZ NA SKRZ už minulou sobotu v rámci Muzejní noci v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Více informací o akci najdete na www.skrznaskrz.cz.

 

 

Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání