Hip Hop Kemp odtajňuje jména, dorazí Mos Def

Hip Hop KempFestival Hip Hop Kemp loni oslavil deset let a s chutí se nyní pouští do další dekády. Letos se sjedou fanoušci hip hopu na tradiční místo do Festivalparku v Hradci Králové od 16. do 18. srpna a opět se můžou těšit na řadu skvělých domácích i zahraničních jmen, namátkou Mos Def, Danny Brown, Foreign Beggars či Jean Grae, ale i jiné než koncertní stage a bohatý doprovodný program.


Zatímco loni se zveřejňovala jména pro line-up pomocí střípků z minulých let, letos se pořadatelé rozhodli, že každý pátek vytvoří skupinku z potvrzených umělců, jejichž jména začínají na stejné písmeno. Ale i když už se objevilo dost lákadel, vystříleno ještě rozhodně není a také v červnu se příznivci rapu dozví další parádní dávky interpretů.

Hip Hop KempA na co se už teď můžeme třeba těšit? Tak pojďme postupně, jak jsme se o všem dozvídali, a začneme u zahraničních hostů. Nejdříve osvědčená klasika z Los Angeles Dilated Peoples, které už jsme na Kempu viděli. A z Kalifornie dorazí také Dudley Perkins. Pak je tu zkušená a ostřílená Jean Grae a šílení týpci z Londýna Foreign Beggars, o jejichž kvalitách se čeští fanoušci už také několikrát přesvědčili.

A jestli je vám to málo, pak neváhali pořadatelé ještě navýšit obrátky. V Hradci se totiž ukáže i fenomenální producent a rapper The Alchemist. Jeho projekt s týpkem Oh No, jehož civilní jméno je Michael Jackson, se nazývá Gangrene. Pamatujete si ještě na koncert Slum Village? Už je to nějaký pátek, ale na Kemp teď dorazí jeden z jejich členů eLZhi. A jestliže už jsme u Detroitu, pak si zapamatujte i jméno Danny Brown. A ještě jedno velké D vám dlužím, není to nikdo menší než Diamond D.

Asi vám zatím chyběli nějací ti mistři gramofonů, tak to pojďme hned napravit jednou legendární partou, a sice The World Famous Beat Junkies, kteří na Kempu předvedou show k 20. výročí své existence. Zatím nejčerstvější jméno v line upu je Yasiin Bey. Ovšem vy ho asi budete znát spíše jako Mos Defa.

Hip Hop KempJasně, dojde i na Evropu. Z loňska si jistě pamatujete nadnárodní partu Snowgoons a vězte, že letos se do České republiky vrátí. Početné polské publikum se jistě těší na projekt Tabasko, kam patří legendární O.S.T.R., Haem, Kochan a Zorak. A s nimi dorazí Noise Trio Live Band. Samozřejmě nemůže chybět ani Sokol, který tentokrát přiveze něžný hlas v podobě jména Marysia Starosta. Naše západní sousedy pak budou zastupovat Taktlo$$, Favorite či Marsimoto. Řecká základna vyšle Efthymise a nizozemská Dope Dod.

A pokud jste fanoušci české scény, pak zatím můžeme nabídnout jména jako Ektor, Jay Diesel s Tafrobem, dorazí Oliver Lowe s přáteli a také zástupci labelu Ty Nikdy. A Slovensko? Samozřejmě, namátkou Majk Spirit s celou H16, Gramo Rokkaz či Strapo a DJ Spinhandz. Vstupenky na Hip Hop Kemp vyjdou v předprodeji v květnu a červnu na 1300 korun, VIP pak na 2500 Kč.

 


 Text: Pavel Urban
Foto: Hip Hop Kemp

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání