LÁKAVÝ SVĚT FESTIVALŮ – Udělejte si hudební výlet

kulturní servis pulsVenku je krásně a slunné dny lákají ven čím dál více. Plánujete zrovna dovolenou nebo jen přemýšlíte kam vyrazit, abyste si užili váš volný čas na plno? Vyberte si z pestré nabídky hudebních festivalů! Stačí jen najít propisku a už si do svého diáře můžete poznamenávat termíny těch nejzajímavějších akcí. Kulturní servis Puls přináší několik tipů a nápadů, jak si užít nezapomenutelné léto v hudebním rytmu.

 Letní rozjezd s Morcheebou a Prodigy

Rock for PeopleFestivalovou nabídku zahájí akce v Hradci Králové. Od 3. do 6. července můžete navštívit už 16. ročník festivalu Rock For People. Doprava je možná autobusem, vlakem nebo samozřejmě autem. Kromě těchto tradičních způsobů však můžete vyrazit také na kole. Pokud vás tato možnost zaujala, podívejte se na stránky festivalu www.rockforpeople.cz, kde se můžete přihlásit na cyklojízdu z Prahy do Hradce s přespáním v Kolíně. Zátěže se nebojte, o vaše bagáže se postará speciální auto. Počet míst je však omezený, proto neváhejte!


Areál je bezbariérový, aby se mohli potěšit úplně všichni. V prostorách je kromě hudebního programu zajištěno i další vyžití – sportovní atrakce, stánky s prodejem knih, CD, textilu a chybět nebudou ani divadelní představení. A kdo se dostaví letos? Mezi velikány, kteří během čtyřdenního programu vystoupí, budou The Prodigy, Morcheeba, Mňága a Žďorp, Gaia Mesiah, Sto zvířat, Vypsaná Fixa, Čechomor, Tomáš Klus a Aneta Langerová, Kryštof nebo Divokej Bill. Vstupenky jsou k dostání za 1.570 Kč, na místě pak za 1.900 korun. Slevy jsou poskytovány pro klienty T-mobile, České spořitelny a držitele karet ISIC, ALIVE a ITIC.

 

 

Hip Hop Jam 2010Je libo trochu hip hopu?

V polovině července na nás čeká další akce, tentokráte v duchu rapu, street dance show či beat boxových soutěží. Letošní Hip Hop Jam se koná ve dnech 15. až 17. 7. ve Starých Ždánicích u Pardubic. Vzhledem k tomu, že oblíbenost festivalu roste a jeho návštěvnost stále stoupá, došlo oproti předchozím ročníkům opět ke změně lokality. Pískovna Oplatil nabízí komfort čistého koupání u pláže, která se nachází jen pár metrů od samotného areálu. Program festivalu zatím nebyl zcela upřesněn, známe však už některé z potvrzených interpretů, kterými jsou Slim Thug, DJ Premier, Rytmus, Kontrafakt, Nironic a Pio Squad. Tradičně se můžete těšit i na Indyho a Wiche, Prago Union, kteří se po delší pauze vrátili opět na scénu a se svým novým albem „Dezorient Express“ dobývají hip hopovou scénu. Samozřejmostí je také show známého uskupení Bigg Boss v zastoupení Oriona, Vladimira 518, James Cola, Hugo Toxxxe, La4 a DJ Mike Trafika. Příznivci taneční hudbu si přijdou letos také na své. Organizátoři opět počítají se streetdance/breakdance arénou, kde se představí talentovaní tanečníci i profesionálové. Na 4. ročník tohoto festivalu si můžete zakoupit buď třídenní vstupenku za 665 Kč, nebo speciální V.I.P. lístek v ceně 1.650 korun. Sledujte novinky na www.hiphopjam.cz.

 

 

Pro milovníky klasiky

mhdPokud máte raději vážnou hudbu nebo se chcete nechat unést jemnějšími tóny, pak se vydejte do Českého Krumlova. Zde se pořádá 19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, a to v termínu od 16. července do 21. srpna. Nejdelší hudební přehlídka v České republice bude probíhat v atraktivních prostorách města, jako například v Maškarním sále, Pivovarské zahradě, Zahradě Kooperativy nebo Zámecké jízdárně. K poslechu je široké spektrum hudby různých stylů z dob od 15. po 21. století jak domácích, tak i světových umělců. Pro vaše potěšení zahrají symfonické i komorní orchestry, soubory i sólisté. Nebude chybět ani tradiční operní produkce inscenovaná před Otáčivým hledištěm. Mezi největší hvězdy, které se zde objeví, bezpochyby patří tenorista José Cura, houslista Fidon Kremer či jazzový trumpetista James Morrison. Více informací na www.festivalkrumlov.cz.

 

 

Benátská noc 2010Červenec uzavře Benátská noc
Začíná předposlední červencový den a potrvá až do 1. srpna, tradičně se pořádá na Malé Skále v Českém Ráji. Nejlepší hromadnou dopravou je bezpochyby vlakové spojení, zastávka se nachází asi deset minut od areálu. Případně můžete přijet i autobusem a samozřejmě vlastní dopravou. Nově bude na festivalu zřízeno centrální parkoviště u hlavního kempu, a to bez poplatků. Přímo vedle hlavního areálu protéká řeka Jizera, kde se můžete během horkého letního dne příjemně osvěžit. Pro nedočkavé fanoušky, kteří mají v této době prázdniny či dovolenou, je na čtvrteční večer 29. 7. připravena v místě konání warm-up párty. Areál bude otevřený od čtvrté hodiny odpoledne. Potěšit se můžete se skupinami Abraxas a No Name, nebo se zpěváky Kamilem Střihavkou či Alešem Brichtou.

 

V pátek už se rozjede festival na plné pecky. Hudba bude hrát z pěti různých stagí, první vystoupení začne v pravé poledne a poslední show potrvá až do páté hodiny ranní. A na koho se můžeme těšit na tomto festivalu? První den bude patřit umělcům jako Peter Nagy, Totální nasazení, Richard Müller, Die Happy nebo Xavier Baumaxa. Následující den nashromážděte energii na Green smatroll, Žlutýho psa, Mig 21, Ewu Farnou, Mira Žbirku i Daru Rollins. A co lákavého zbývá na poslední den? Třeba Niceland, Marek Ztracený, Mňága a Žďorp, ale i Gaia Mesiah, Mandrage nebo Slade. Další informace o akci se dočtete na www.benatskanoc.cz.

 

 

Už máte vybranou akci, na kterou zamíříte nebo se vydáte na všechny? Červenec je před námi a krásné počasí láká za zábavou, užijte si léto plnými doušky. Přehled festivalů a vybraných akcí na měsíc srpen vám přineseme již brzy.

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání