Čím překvapí divadelní scéna na Colours of Ostrava?

festivalNa festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční 12.-15. července v novém areálu v Dolní oblasti Vítkovic, vystoupí nejen mnoho zahraničních a domácích kapel, ale proběhne jako již tradičně i bohatý nehudební program – divadelní představení, workshopy, projekce filmů či diskuse.


„Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme pro řadu z těchto aktivit museli využít i místa mimo festivalový areál v centru Ostravy, letos se vše díky mnoha zajímavým a unikátním budovám a zákoutím odehraje v rámci jednoho areálu,“ podotýká ředitelka festivalu Zlata Holušová a dodává: „Jako první z bohaté nabídky můžeme prozradit divadelní program, který je již kompletně potvrzen.“

„Letošní nabídka divadel je opět žánrově velmi široká – od hereckého koncertu Barbory Hrzánové, přes současný tanec, improvizaci, loutkové divadlo, až po pohádky pro děti,“ uvádí dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík. Představení se odehrají v novém areálu na dvou místech. „Technicky náročnější v sále Plynojemu, komornější pak v jedné z budov dolu Hlubina,“ dodává Moravčík.

Colours of OstravaNávštěvníci letošních Colours of Ostrava tak uvidí představení „Muži" režisérky Adély Laštovkové Stodolové a režijní dvojice SKUTR, syrové a živočišné představení současného tance „Brut" našeho předního souboru NANOHACH, společné představení herečky Anny Polívkové a tanečního souboru VerTeDance „Případy Dr. Toureta", dále herečku Barboru Hrzánovou, držitelku Thálie, v kultovní inscenaci „Hrdý Budžes" Divadla A. Dvořáka v Příbrami, loutkovou improvizaci „Automat na filmy" souboru Buchty a loutky, novou hudebně - kabaretní formaci divadla DNO nazvanou „iDolls", první českoslovinskou loutkovou soap operu s hudbou skupiny ABBA „Back to Bullerbyn" souboru Divadlo Športniki & LG Maribor, otevřený divadelně-hudební improvizační večer „Stand´artní kabaret" Divadla VOSTO5 a loutkovou pohádku „Červená Karkulka aneb Tanečnice" souboru THeatr ludem.

Colours of Ostrava proběhne od 12. do 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice a nabídne nejsilnější program v historii festivalu. Mezi hlavní headlinery patří Björk, Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Rufus Wainwright a další. Festival nabídne během čtyř dní na 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. Profily všech zahraničních i českých kapel naleznete zde: www.coloursofostrava.cz/ucinkujici/vse.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, na e-shopu na http://eshop.colours.cz/ a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Současná cena je 1.890 Kč. Od 16. dubna je v prodeji limitovaná edice jednodenních vstupenek na všechny 4 dny. Cena na 1 den: 1.100 Kč.

 

 


Zdroj: Colours of Ostrava
Foto: Colours of Ostrava

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání