FESTIVAL ROCK FOR PEOPLE SE BLÍŽÍ

Rock for People 2010
Ještě nevíte, jak si co nejlépe užít první červencový víkend a následující dva dny volna? Vydejte se do Hradce Králové na nejnabitější rockový festival tohoto léta! Na Rock for People míří prvotřídní hvězdy jako The Prodigy, Muse, Morcheeba a mnoho dalších. Užijte si léto plnými doušky.

 

Festivalové léto nabírá na obrátkách, z široké nabídky akcí vám přinášíme další horký tip, kam vyrazit za zábavou. Tentokrát se vydáme do Festivalového parku v Hradci Králové. Pro velké nedočkavce bude stanové městečko v provozu už od pátku, na hudební program si však budete muset počkat až do soboty. Kromě klasické dopravy autem, vlakem či autobusem se můžete na festival vydat také na kole. Organizátoři festivalu pořádají speciální cyklojízdu, která začíná v Praze na Černém Mostě a dále pokračuje přes Úvaly u Prahy, Český Brod, Kolín až do Hradce. Cesta je dvoudenní s přenocováním na Kmochově ostrově, kde večer zahraje kapela Gigner Ninjas. Pokud se chcete k dobrodružné výpravě přidat, vyplňte přihlášku na www.rockforpeople.cz v sekci „Cyklojízda“.

 

Rock for People - ProdigyA jaký nás vlastně čeká hudební program? Během čtyřdenního festivalu můžete na osmi pódiích vidět na 134 různých vystoupení. Zahájení programu se ujmou Dirty Game na Rock&Pop stagi ve 14:30. Během prvního dne zde vystoupí také Mindway či Mother´s Angels. Evropa 2 přiláká fanoušky Mandrage, Psích vojáků i Mňágy a Žďorp. Kdo si přijde zaskotačit ke Cool pódiu, toho vřele přivítají kapely Gaia Mesiah, Eggnoise nebo slovenští Metropolis.

 

Pomalý sobotní rozjezd vystřídá nabitá neděle. Hudební program začne přesně v pravé poledne se skupinou My Music. Mezi nejzajímavější interprety dne bezpochyby patří Ready Kirken, Xindl X, Marie Rottrová, Toxique, Anna K či Sto zvířat. Na T-Music stagi se vystřídají zahraniční kapely z Německa, Francie, USA a Anglie. Hlavní pódium České spořitelny bude hostit kanadskou skupinu The Mahones, britského rapera Adriana Thawse známého jako Trickyho či headlinera večera The Prodigy.

 

V pondělí 5. června opět trochu zvolníme a přeladíme spíše na domácí scénu. Kdo se dostaví na outdoor párty? Zmiňme třeba Imodium, Anetu Langerovou, Southpaw, Wohnout či UDG. Největší stage přivítá americké Evergreen Terrace, Čechomory či Divokýho Billa. Kdo by si chtěl poslechnout raději zahraniční tvorbu, kterou jen tak na jiném festivalu neuslyší, může vyrazit na Wisdom In Chains, Juliette Lewis z Ameriky. Rozhodně si však nenechte ujít britskou skupinu Muse, která zahraje na T-Music stagi v deset hodin večer.

 

Rock for People - MorcheebaPoslední festivalový den bude zakončen s velkou parádou. Letní pohodu si užijete s kapelami Skyline, Visací zámek, Kryštof, slovenskou partičkou Horkýže Slíže a objeví se i písničkář Xavier Baumaxa. Česká spořitelna závěrem přivítá The Subways či Editors. Letošní ročník Rock for People uzavře britská skupina Morcheeba. Londýnské trio - bratři Godfreyovi se zpěvačkou Sky se už těší na jedinečnou atmosféru a nezapomenutelný zážitek z koncertu. Nenechte si ujít hity „Rome Wasn´t Built In A Day“, „Part Of The Process“ nebo „Blindfold“.

 

Pokud si budete chtít od hudebního dění oddechnout nebo si jen užít trochu jinou zábavu, budete mít možnost vybrat si z široké nabídky sportovního vyžití, případně si nakoupit u tematických stánků s oblečením, knihami, CD či suvenýry. Pro věrné fanoušky nebudou chybět autogramiády s jejich oblíbenými interprety. Těšit se můžete také na divadelní představení, chill out a relaxační zónu i velkoplošné obrazovky.

 

A kde můžete sehnat vstupenky na tuhle speciální rockovou chuťovku? Na www.ticketsforpeople.cz nebo v sítích Ticketstream a Ticketportal. Vstupenka na celý festival stojí 1.570 korun, na místě pak bude za 1.900 Kč. V prodeji jsou také speciální jednodenní vstupné, či zlevněné lístky pro juniory, seniory a ZTP. Studenti mohou využít například slevy na ISIC kartu.

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky interpretů

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání