Putovní festival písničkářů Hudební sklepy přijíždí do Vltavské

Hudební sklepyDo Kulturního centra Vltavská přijíždí putovní festival písničkářů Hudební sklepy. Celoroční festival, jehož duchovním otcem je písničkář Václav Koubek, představuje v klubech po České republice známá jména i talenty folkové scény již více jak deset let. V klubovém sále Elektra vystoupí od února do dubna pět charizmatických písničkářů a písničkářek – Circus Ponorka, Martina Trchová Trio, Sylvie Krobová, Karolína Kamberská a Václav Koubek.


Festival Hudební sklepy ve Vltavské odstartuje 15. února originální nu-folk one man show Circus Ponorka Honzy Ponocného. Týden na to zahraje Martina Trchová se svými spoluhráči písně na pomezí jazzu, latiny, šansonu a folku, které disponují hlubokými a zároveň hravými texty. Ve Vltavské navíc v exkluzivním setu s hostujícím bubeníkem. Osobitá písničkářka a herečka Sylvie Krobová představí 14. března své hořko-něžné, emotivně drásavé písně za doprovodu kontrabasu. Dalším koncertem Hudebních sklepů bude vystoupení písničkářky Karolíny Kamberské, bývalé členky a autorky písní dvojice Sestry Steinovy, jejíž uhrančivý projev upoutá všechny přítomné. Festival uzavře na začátku dubna sám autor projektu Václav Koubek. Vstupenky seženete v předprodejní síti Ticketportal za 120 Kč a na pokladně KC Vltavská za 150 korun.

Hudební sklepy15. 2. Circus Ponorka
Jedinečný jednočlenný orchestr Circus Ponorka je projekt kytaristy, zpěváka a producenta Honzy Ponocného. Na koncertě během chvilky za pomoci elektronických „mašinek“ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely, v níž nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a pěvecký sbor. Honza Ponocný, muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, zkouší věci dělat jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. V minulosti se podílel jako kytarista na více jak čtyřiceti CD, produkoval platinové desky a jeho písně zpívají osobnosti české i zahraniční scény.

22. 2. Martina Trchová Trio
Trio Martiny Trchové (Martina Trchová – zpěv a kytara, Patrik Henel - kytary, Radomír Polívka - kontrabas) spolu vystupuje od roku 2009. V jejich repertoáru najdete písně Martiny Trchové, která se na pódiích objevuje již od sedmnácti let. Martina získala za svou autorskou tvorbu řadu ocenění (Zahrada, Porta, Folkový kvítek) a její alba jsou kritikou vysoce hodnocena.

14. 3. Sylvie Krobová
Již od dětství se Sylvie Krobová pohybovala okolo divadla, hudby a umění vůbec. V osmi letech začala se zpěvem na LŠU a následně pokračovala na Státní konzervatoři v Praze v oboru operní zpěv. Její aktuální písně vypovídají zvláštním, napůl patetickým, operně dvorním a syrovým stylem o škrábancích a krásách života. Jako herečka působí s divadelním spolkem Bilbo compagnie, vystupuje také v zahraničí a v ČT. 

Hudební sklepy28. 3. Karolína Kamberská
Dřívější členka dvojice Sestry Steinovy Karolína Kamberská vystupuje od roku 2010 sólově. Písničky píše už od dětství. Sestry Steinovy vydaly tři alba jejích autorských písní a soubor nekonvenčních úprav lidovek pro děti. V roce 2005 vyšla Karolíně sbírka básniček a písňových textů „Za vodou" a v říjnu 2010 deska s názvem „Hořkosladce". V létě 2011 natočila Karolína Kamberská desku dětských písniček „Říkadla a křikadla", kterou představila v KC Vltavská na podzim 2011.

5. 4. Václav Koubek
„...Václav Koubek je z toho typu kumštýřů, kterým se nežije lehce za žádného režimu a který jednoduše řečeno není user friendly', neboli uživatelsky přátelský pro hlavní média a velká publika. Však také spojení skřehotavého hlasu, temperamentní tahací harmoniky a svérázných textů často Koubkovi přinášelo a přináší povrchní osudky z divnosti' nebo na druhou stranu stejně tak povrchní poplácávání po zádech od rádoby spřízněných hospodských opilců. Přitom písně, filmy či povídky z Koubkovy dílny prozrazují, že do klubů zavítá přírodně lyrický, chlapsky melancholický, plebejsky kritický, živelně vtipný a především velmi citlivý pozorovatel labyrintu světa i (ráje) srdce...” (Vít Kouřil: Pozoruhodné půlstoletí Václava Koubka)


Text: Kulturní centrum Vltavská
Foto: KC Vltavská

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání