Putovní festival písničkářů Hudební sklepy přijíždí do Vltavské

Hudební sklepyDo Kulturního centra Vltavská přijíždí putovní festival písničkářů Hudební sklepy. Celoroční festival, jehož duchovním otcem je písničkář Václav Koubek, představuje v klubech po České republice známá jména i talenty folkové scény již více jak deset let. V klubovém sále Elektra vystoupí od února do dubna pět charizmatických písničkářů a písničkářek – Circus Ponorka, Martina Trchová Trio, Sylvie Krobová, Karolína Kamberská a Václav Koubek.


Festival Hudební sklepy ve Vltavské odstartuje 15. února originální nu-folk one man show Circus Ponorka Honzy Ponocného. Týden na to zahraje Martina Trchová se svými spoluhráči písně na pomezí jazzu, latiny, šansonu a folku, které disponují hlubokými a zároveň hravými texty. Ve Vltavské navíc v exkluzivním setu s hostujícím bubeníkem. Osobitá písničkářka a herečka Sylvie Krobová představí 14. března své hořko-něžné, emotivně drásavé písně za doprovodu kontrabasu. Dalším koncertem Hudebních sklepů bude vystoupení písničkářky Karolíny Kamberské, bývalé členky a autorky písní dvojice Sestry Steinovy, jejíž uhrančivý projev upoutá všechny přítomné. Festival uzavře na začátku dubna sám autor projektu Václav Koubek. Vstupenky seženete v předprodejní síti Ticketportal za 120 Kč a na pokladně KC Vltavská za 150 korun.

Hudební sklepy15. 2. Circus Ponorka
Jedinečný jednočlenný orchestr Circus Ponorka je projekt kytaristy, zpěváka a producenta Honzy Ponocného. Na koncertě během chvilky za pomoci elektronických „mašinek“ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely, v níž nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a pěvecký sbor. Honza Ponocný, muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, zkouší věci dělat jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. V minulosti se podílel jako kytarista na více jak čtyřiceti CD, produkoval platinové desky a jeho písně zpívají osobnosti české i zahraniční scény.

22. 2. Martina Trchová Trio
Trio Martiny Trchové (Martina Trchová – zpěv a kytara, Patrik Henel - kytary, Radomír Polívka - kontrabas) spolu vystupuje od roku 2009. V jejich repertoáru najdete písně Martiny Trchové, která se na pódiích objevuje již od sedmnácti let. Martina získala za svou autorskou tvorbu řadu ocenění (Zahrada, Porta, Folkový kvítek) a její alba jsou kritikou vysoce hodnocena.

14. 3. Sylvie Krobová
Již od dětství se Sylvie Krobová pohybovala okolo divadla, hudby a umění vůbec. V osmi letech začala se zpěvem na LŠU a následně pokračovala na Státní konzervatoři v Praze v oboru operní zpěv. Její aktuální písně vypovídají zvláštním, napůl patetickým, operně dvorním a syrovým stylem o škrábancích a krásách života. Jako herečka působí s divadelním spolkem Bilbo compagnie, vystupuje také v zahraničí a v ČT. 

Hudební sklepy28. 3. Karolína Kamberská
Dřívější členka dvojice Sestry Steinovy Karolína Kamberská vystupuje od roku 2010 sólově. Písničky píše už od dětství. Sestry Steinovy vydaly tři alba jejích autorských písní a soubor nekonvenčních úprav lidovek pro děti. V roce 2005 vyšla Karolíně sbírka básniček a písňových textů „Za vodou" a v říjnu 2010 deska s názvem „Hořkosladce". V létě 2011 natočila Karolína Kamberská desku dětských písniček „Říkadla a křikadla", kterou představila v KC Vltavská na podzim 2011.

5. 4. Václav Koubek
„...Václav Koubek je z toho typu kumštýřů, kterým se nežije lehce za žádného režimu a který jednoduše řečeno není user friendly', neboli uživatelsky přátelský pro hlavní média a velká publika. Však také spojení skřehotavého hlasu, temperamentní tahací harmoniky a svérázných textů často Koubkovi přinášelo a přináší povrchní osudky z divnosti' nebo na druhou stranu stejně tak povrchní poplácávání po zádech od rádoby spřízněných hospodských opilců. Přitom písně, filmy či povídky z Koubkovy dílny prozrazují, že do klubů zavítá přírodně lyrický, chlapsky melancholický, plebejsky kritický, živelně vtipný a především velmi citlivý pozorovatel labyrintu světa i (ráje) srdce...” (Vít Kouřil: Pozoruhodné půlstoletí Václava Koubka)


Text: Kulturní centrum Vltavská
Foto: KC Vltavská

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání