Udělejte si v neděli divadelní večer

ČINOHERNÍ KLUB PRAHANavštěvujete rádi divadla a objevujete nová zábavná či jakkoli zajímavá představení? Pak přijďte v neděli 27. listopadu 2011 od 19.00 do Činoherního klubu v Praze a podpořte dramatické autory a jejich nové hry. Inscenovaná čtení dramatických textů, které se umístily na třech prvních místech v dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka za rok 2010, letos připravují Daniel Špinar, soubor Divadla Letí a Martin Františák s herci ostravského Divadla Petra Bezruče.


Do dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka se každý rok přihlásí několik desítek autorů s novými dramatickými texty. Jen nepatrný zlomek ze všech textů se ale nakonec dočká jevištní realizace anebo alespoň odborné dramaturgické péče. Letošní druhá Noc českých a slovenských autorů chce pokračovat v tradici večerů, v nichž hlavní pozornost patří právě novým českým a slovenským hrám a jejich autorům. Poté si můžete poslechnout skupinu Střídmí klusáci v kulisách višní. Večerem vás provedou Pavel Kryl a Ondřej Novák.

Na co se letos můžete těšit
Režisér Daniel Špinar chystá text Evy Prchalové nazvaný ZÁVRAŤ. Nejúspěšnější hra vzešlá z loňského soutěžení je surrealistickým příběhem jednoho obyčejného manželství. Ludvík a Ingrid nervózně očekávají návštěvu jiného páru, se kterým se seznámili přes internet. Představení je o alkoholu, sexu, emocích, očekávání a manipulaci. Co napáchá v jejich životech tato podivná závrať? A kdo je Tony Srdcerváč? Dramaturgii a produkci má na starosti Ilona Smejkalová. V hlavních rolích se představí Lucie Juřičková, Týny Průchová, Jan Krafka a Lukáš Příkazký.

 

ČINOHERNÍ KLUB PRAHA


Hru slovenské autorky Ivety Horváthové RODINNÉ BLUES uvidíte v podání Divadla Letí. Sobecká přání, netolerance, hromadění nenaplněných snů a ambicí přivedou jednu rodinu až na pokraj katastrofy. Tragikomická výpověď o naší době, v níž umíme komunikovat prostřednictvím nejrůznější techniky, ale zároveň ztrácíme schopnost povídat si tváří v tvář. Hra získala cenu Žáby na prameni. Toto čtení vzniklo za podpory Slovak-Czech Womens Fund.Hru režírovala Alexandra Bauerová, o dramaturgii se postarala Marie Špalová, o produkci Magdaléna Zelenková. Postavy ztvární herci Natálie Drabiščáková, Martin Veliký, Réka Derszi Gombár a Martin Melo.

Text Jakuba Kolára HOMO HABER připraví ostravské Divadlo Petra Bezruče pod vedením Martina Františáka. Německo, rok 1933. Fritz Haber, chemik, vědec, vynálezce, oddaný Němec, ale také Žid. Věda ve službách války a válka proti člověku. Krátký časový úsek ze života muže, který byl za své vynálezy paradoxně vyznamenáván i pronásledován. Ilona Smejkalová se postarala o dramaturgii a produkci. Na scéně se objeví Norbert Lichý, Markéta Haroková, Tomáš Dastlík a Jan Vápeník.

Výjimečné jednotné vstupné na celý večer činí 80 korun. Vstupenky lze zakoupit v pokladně Činoherního klubu, který se nachází v ulici Ve Smečkách 26 na Praze 1 nebo přes e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Zdroj: Činoherní klub


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání