Sliby se maj plnit o Vánocích

muzikál Vánoční zázrakMuzikál Janka Ledeckého VÁNOČNÍ ZÁZRAK ANEB SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH bude prošpikovaný romantikou horem dolem. Premiéru bude mít 30. listopadu v 19 hodin v Divadle Broadway. Janek Ledecký se vánočním představení vrací po delší odmlce opět na scénu.


Je jen málo lidí, kteří opravdu nemají rádi Vánoce. Většina se ale nechá okouzlit úchvatnou vůní pomerančů, skořice a jehličí, atmosférou rozsvícených stromečků na náměstích, chutí teplého svařáku, když ledový vzduch štípe do tváří. Pohoda a štěstí se tak nějak rozlije po lidech a ti najednou zpomalí a dokážou si vychutnat i sníh, který je jindy tak rozčiluje. Vánoce byly, jsou a budou nejkrásnějším obdobím dětství, dospívání, dospělosti i stáří. Pokaždé jsou trochu jinak pojaté, přesto stále tak typické a krásné.

muzikál Vánoční zázrakDíky skvělému marketingu amerického trhu, je tu však něco, co tu kouzelnou atmosféru narušuje. To, co se nepodařilo Rusům přes čtyřicet let, Američané lehce zvládají během jedné až dvou dekád. Totiž vytěsnit malého Ježíška a nahradit ho obtloustlým rozjařeným Santa Clausem (v podání Rusů to byl samozřejmě děda Mráz).

Muzikant Janek Ledecký teď chce tu pravou atmosféru Vánoc vrátit a přiblížit ji nejen dětem, ale i dospělým, kteří dnes svým ratolestem tvrdí, že Ježíšek je velký fousáč s červenou čepicí a stádem sobů. Síla, magičnost, zvyky i tradice spolu s Jankovými vánočními písničkami ožívají v muzikálu pojmenovaném „Vánoční zázrak“.

Libreto k muzikálu vytvořil spolu s Jankem i Jan Potměšil, což je jakási záruka kvality. Na produkci se podílí Oldřich Lichtenberg s Michalem Davidem a svým zkušeným okem vše režíruje Radek Balaš. Aranžmá a orchestraci dostal na starost dobře známý Martin Kumžák.

muzikál Vánoční zázrakA o čem vlastně speciální vánoční muzikál je? Prozradíme jen, že je zasazen do současné doby. Setkávají se v něm dva protiklady, marketingem zmanipulovaný Marek, kterému jeho žena dala dítě přesně na Štědrý den, ovšem sama při porodu zemřela, tudíž od té doby jsou pro Marka Vánoce tabu, a Veronika, Markova studentská láska, která kouzlo těchto svátků miluje.

Oba mají vážné důvody se nevázat, to se jim ovšem velmi rychle začne vymykat z rukou. Na povrch vychází i jejich pečlivě skrývaná tajemství. Mimo jiné Veroničina nemoc. Přijde ta pravá chvíle na zázrak? Vydejte se poslední listopadový den do Divadla Broadway na premiéru vánočního muzikálu, zkuste na chvíli zase věřit na Ježíška a uvidíte sami, co se pak stane.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Vánoční zázrak

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Na Vánoce se připravuje nový muzikál
Vánoce zpříjemní nové divadelní představení
Bude letos Staroměstské náměstí bez vánočního stromu?
Divadlo pod Palmovkou uvede velkolepé Chicago

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání