Divadlo pod Palmovkou uvede velkolepé Chicago

DIVADLO POD PALMOVKOU - CHICAGOPokud se vám kromě třetího nejlidnatějšího města Spojených států amerických vybaví také úspěšný muzikál nebo jeho filmové zpracování s Catherine Zetou-Jones, Renée Zellweger a Richardem Gerem oceněné Oscary, pak jste naladěni na správné vlně. Divadlo pod Palmovkou v nové sezóně uvede toto dílo ve vlastním nastudování. Připomeneme vám, o čem příběh vypráví a také prozradíme, kdo se objeví v hlavních rolích českého Chicaga.


„Je to jazzová opera plná ironie, sarkasmu a kyselého úsměvu nejenom nad realitou Chicaga prolezlého zločinem, ale rovněž nad realitou naší současnosti, kdy se nám skrze média lže do očí a vytváří se virtuální realita, která často nesouvisí s tím, jak je to doopravdy. Advokát Billy Flynn dokáže z čiré vražedkyně udělat světici,“ nastínil dílo jeho režisér Stanislav Moša.

„Chicago“ se dočkalo mnoha zpracování. Na filmových plátnech se objevilo už v roce 1927, kdy se v hlavních rolích objevili Phyllis Haver, Victoria Varconi, May Robson a Eugene Pallette nebo v roce 2002 ve velmi úspěšném snímku s Catherine Zetou-Jones, Renée Zellweger, Richardem Gerem a Johnem C. Reilym. Toto zpracování bylo oceněno šesti Oscary včetně toho za nejlepší film. Jako muzikál je „Chicago“ považováno za jednu z nejlepších show, jaká se kdy na divadelní prkna dostala. Například na Broadwayi ho vidělo více než osmnáct milionů diváku a následovaly spousty dalších, které dílo zhlédli po celém světě. Bez pochyby tedy patří k nejpozoruhodnějším a nejatraktivnějších titulům ze světového muzikálového repertoáru. Kromě dobré zábavy se diváci mohou těšit také na zajímavou zápletku, skvělé hudební zpracování a nezapomenutelnou podívanou.

DIVADLO POD PALMOVKOU - CHICAGO


„Uvidíte příběh o vraždě, lakotě, korupci, násilí, vykořisťování, cizoložství a proradnosti - zkrátka o tom všem, co je naším srdcím drahé a blízké,“ zaznívá vždy na začátku hry a další slet události tomu dává jen za pravdu. Příběh vypráví o dvou velmi krásných a po slávě a úspěchu toužících vražedkyních Velmě Kellyové a Roxie Hartové. Ty se spiknou s právníkem Billem Flynnem, s jehož pomocí bojují o pozornost a první stránky v novinách, protože právě ty jsou klíčem nejen k jejich svobodě, ale i obrovskému úspěchu. Svěží a dynamická hudba, erotika a humor míří do černého.

Také Divadlo pod Palmovkou se rozhodlo zařadit mezi scény, které nabídly zpracování slavného „Chicaga“. Je už známé svými moderními hudebními inscenacemi, v nichž se snoubí výborné herecké výkony se silným příběhem, zpěvem a tancem. Můžeme se tedy jen těšit a napjatě očekávat, zda se tvůrcům podaří stejně úspěšně nastudovat i tento muzikál. V předchozí sezoně divadlo nabídlo inscenaci „Sugar - Někdo to rád horké“, která se rovněž setkala s mimořádným diváckým ohlasem. Režisérem byl i v tomto případě Stanislav Moša.


V Divadle pod Palmovkou ztvární v „Chicagu“ postavu Roxie Hartové herečka Martina Sikorová v alternaci s Petrou Doležalovou. Druhou vražedkyni Velmu Kellyovou bude hrát Petra Jungmanová. Tuto roli v současné době nastudovává také Jitka Čvančarová, ta se ale divákům  představí až po mateřské dovolené. Radek Valenta se s Radkem Zimou prostřídají v roli právníka Billa Flinna. Další, kdo se na jevišti objeví, bude Jan Teplý, Hana Seidlová, Dita Hořínková, Dušan Sitka nebo Ivan Jiřík, Jan Konečný, Ondřej Kavan, Zuzana Čapková, Adéla Petřeková, Veronika Vyoralová, Jitka Jirsová či například Michal Matěj.

Dílo přeložil Ivo T. Havlů. O scénu se postaral Jaroslav Milfajt, taneční choreografii má na svědomí Aneta Majerová a kostýmy Andrea Kučerová. O hudební dramaturgii se zasloužila dvojice Irena Pluháčková a Ondřej Tajovský, dramaturgem Chicaga je Ladislav Stýblo. Inscenace bude první premiérou letošní 64. sezóny Divadla pod Palmovkou a připadá na 25. a 26. listopadu.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Divadlo pod Palmovkou

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Dům, kde to (ne)dělají dobře
Vrátí se znovu Kudykam?
Kat Mydlář: Předání zlaté desky a křest 2CD
V Divadle Na zábradlí vystoupí bezdomovci z Hiltonu

 

 

 

 

Komentáře  

 
#1 Lukáš Vilt 2011-11-22 19:07
Dneska se mi podařio vidět toto představení ještě před veřejnými generálkami a překvapilo mě příjemně, jak převážně činoherní herci to zvládli, výborné vtipné scény a s určitými scénami si celý tým určitě vyhrál,ale jedno velikánské mínus jsou choreografie a celkově taneční čísla i s ohledem na to, že jsou zde převážně herci. tak snad se to do premiéry zlepší a tanečníci půjdou někdy stejně a dají do toho více života. Ale spíš problém bude přímo u choreografie samotné, je bez jakéhokoliv ,,šmrncu,,
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání