Kat Mydlář: Předání zlaté desky a křest 2CD

muzikál KAT MYDLÁŘČeský muzikál Kat Mydlář si připisuje další úspěchy. Ve čtvrtek 20. října proběhlo v Bontonland Megastore na Václavském náměstí předání zlaté desky za úspěšný prodej CD s vybranými písněmi z muzikálu a také pokřtění nového 2CD nazvaného vhodně De luxe Edition. I tentokrát si dali tvůrci záležet a pro svého nového potomka vybrali neobvyklého kmotra.muzikál KAT MYDLÁŘKat Mydlář měl v Divadle Broadway premiéru 24. února a okamžitě se setkal s kladným diváckým ohlasem. Představení byla na dlouhou dobu dopředu vyprodána a ani nyní neztrácí zájem veřejnosti. Muzikálové písně se těší velké oblibě, díky čemuž se hudební CD, které vyšlo na konci března, velmi dobře prodávalo. Po půl roce se mu podařilo získat ocenění „zlatá deska“. Tento titul uděluje hudební vydavatelství svému interpretovi za úspěšný prodej díla, když dojde k prodání více jak 6 tisíc kusů alb (pozn. redaktora: v případě domácího interpreta).

Zástupci vydavatelství Popron Music, jež je stálým partnerem Divadla Broadway a společnosti Cleopatra Musical, předali tvůrcům muzikálu zlatou desku. To však nebyla jediná významná událost, která se v Bontonlandu ve čtvrtek oslavovala. Přivítání na svět se dočkalo nové 2CD Kata Mydláře s titulem De luxe Edition. Na této dvojdiskové verzi najdete čtyři písně z muzikálu nazpívané Michalem Davidem. Zpěvák si tak vyzkoušel postavu Jana Jessenia, Jana Mydláře i Jana Jessenia mladšího. V autorově podání tyto skladby během představení nikdy neuslyšíte.

muzikál KAT MYDLÁŘDalší překvapení, které album obsahuje, je povídání o postavách a historickém pozadí příběhu se scénickou hudbou z muzikálu. Pavel Soukup vás coby vypravěč provede osudy Jana Mydláře, jeho přítele Jana Jessenia, Eduarda Kelleyho a císaře Rudolfa II. podle historických pramenů. CD vzniklo na popud fanoušků, kteří o něj projevili zájem.

Kmotrem alba, které získalo titul zlaté desky, se stal živý tygr. Proto byli všichni přítomní ve velkém očekávání, kdo se této role ujme tentokrát. Tvůrci v čele s producentem Oldřichem Lichtenbergem opět nezklamali. Tentokrát jejich volba padla na čínské prasátko. A protože ještě nemělo jméno, bylo i ono symbolicky pokřtěno na Kata Mydláře. Slavnostní program navíc obohatil o své vystoupení Daniel Hůlka se skladbou „Právo mám“ a také trio Josef Vojtek, Marian Vojtko a Láďa Spilka s hitem „Stárnutí zrádné“.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Cleopatra Musical

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kat Mydlář stínal hlavy už stokrát
Hudební CD k muzikálu Kat Mydlář pokřtil živý tygr
KAT MYDLÁŘ: Zasekne vám svou sekyru přímo do srdce
Nový muzikál Kat Mydlář se chystá na premiéru

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání