V Divadle Na zábradlí vystoupí bezdomovci z Hiltonu

Domov můj Scéna Divadla Na zábradlí přináší další hru Jiřího Pokorného. V díle Domov můj se navíc představí i oblíbení herci divadla, jako je Pavel Liška, Jiří Ornest, Leoš Noha nebo Zdena Hadrbolcová. Premiéra je 21. října od 19 hodin.


Hřbitov a luxusní hotel. Zajímavá scéna, že? Tak právě tyto kulisy vás čekají v útrobách Divadla Na zábradlí. Když ještě představíme, že zde se budou pohybovat čtyři bezdomovci, tak zápletka může být zajímavá.

Domov můj Hlavní hrdinové jsou ztracené bytosti bez domova, které přebývají na hřbitově. Každý z nich se dostal až na dno jiným způsobem. Na hřbitově je ale neútulno. Co s tím? Stačí zajít někam, kde bude postel a teplé jídlo. Třeba vězení. I v reálném životě jsme mohli slyšet o kuriózních případech, kdy to takhle několik lidí udělalo. Ve hře Domov můj je to ale komplikovanější. Jeden z aktérů jde vyloupit pumpu. Pak se čeká na příjezd policie. Ta nikde. Tak se zloděj znovu nabízí přímo na talíři. Nic. To by naštvalo každého. Co tedy s penězi? Lump vezme své zbylé tři přátele a jedou na wellness pobyt do Hiltonu. Představte si. Čtyři bezdomovci ze hřbitova, kteří nevědí co s lupem, jedou do pětihvězdičkového hotelu!

Domov můj Hru Domov můj režíruje umělecký ředitel divadla David Czesany. Ten k novému dílu říká: „Jiří Pokorný psal hru, když už věděl téma této sezóny. Říkal, že bezdomovce často pozoruje a občas se s nimi dává do řeči a psát o nich by ho bavilo. Myslím, že je to na hře hodně vidět. Je to o bezdomovcích ve městě - Praze, a o toto město nám v tématu letošní sezóny Čí je to město?  jde především. Bezdomovectví je samozřejmě problém globálnější, ale my k tomuto jevu (problému, asocialitě) přistupujeme, včetně autora, se zkušenostmi právě z tohoto místa (města).“

Jestli chcete vědět, zda pumpu půjde vyloupit Pavel Liška, Jiří Ornest, Leoš Noha nebo snad bude přepadat dáma, paní Zdena Hadrbolcová, tak máte možnost to zjistit 21. října od 19 hodin v pražském Divadle Na zábradlí. Ve hře své role získali i zaměstnanci divadla a vystoupí zde jako bezdomovci. Možná vám pak jeden z nich bude podávat kabát nebo vám uvaří kávu… Text: Aneta Šimonková
Foto: Divadlo Na zábradlí

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání