Popelka ztratí svůj střevíček na ledě

muzikál POPELKAV sobotu 1. října se v pražské Tesla Areně poprvé představí nový originální muzikál Popelka. Na divadelním jevišti byste ho však hledali marně, celý příběh se bude odehrávat na ledové ploše za doprovodu předních českých umělců. Známá pohádka tak dostane zcela nový rozměr. V hlavním městě se ale dlouho neohřeje, show se vydá na turné po jedenácti českých městech.muzikál POPELKAZlatí slavíci Karel Gott a Lucie Bílá pokřtili před týdnem, ve čtvrtek 22. září, v pražském hotelu Alchymist CD k muzikálu Popelka. Zpěvák má vztah pouze k filmovému zpracování pohádky, kdy v jeho podání zazní v samotném závěru dobře známá píseň „Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš“. V muzikálu žádnou roli nemá ani se na něm nijak nepodílel, což je mu údajně líto. Lucie Bílá je na tom přesně naopak. V Popelce se sice neobjeví na ledě, ale ztvární zde jednu z hlavních rolí. „Jsem opravdu poctěna, že jsem si mohla alespoň v nahrávacím studiu zazpívat i namluvit přímo hlavní postavu, Popelku. Ta role je úžasná, a kdybych uměla bruslit, možná bych režiséra přemlouvala, aby mě angažoval i do muzikálu,“ prozradila zpěvačka na slavnostním křtu.

Toho se kromě dvou kmotrů zúčastnil také autor hudby Petr Malásek, autor libreta Václav Kopta a režisér muzikálu Jindřich Šimek. Nechyběli ani samotní protagonisté. Hanka Křížková, Sabina Laurinová a Magda Malá dokonce předvedly ukázku písní, ale i krásných kostýmů, které v Popelce uvidíme. Krasobruslaře na akci zastoupila trojnásobná mistryně světa Radka Kovaříková.

muzikál POPELKAPremiéra muzikálu je už opravdu za dveřmi. Na první představení se mohou diváci těšit už v sobotu 1. října, a to od 13 nebo od 18 hodin. Večerní show bude navíc s malým překvapením, které se už na dalších zastávkách nebude opakovat. Popelka pak bude na svém turné křižovat celou republikou. Přes Brno, Liberec, Pardubice, Ostravu, České Budějovice až po Plzeň. Poslední představení se odehraje koncem roku, 27. prosince v Hradci Králové. Pro detailní přehled termínů navštivte oficiální stránky muzikálu Popelka. Další zajímavosti a informace o hereckém obsazení se dočtete v našem článku POPELKA – KOUZELNÝ MUZIKÁL NA LEDĚ.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Muzikál Popelka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Popelka – kouzelný muzikál na ledě
Děti ráje čtou svým dětem Pohádky z Kunratického lesa
Unikátní výstava panenek ohromí nejen vášnivé sběratele
V říjnu se uskuteční jubilejní 10. koncert královen popu

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání