Popelka – kouzelný muzikál na ledě

muzikál na ledě PopelkaKdo nezná Popelku, ten snad jako by ani nebyl. Oblíbená pohádka má dnes několik podob knižního, filmového, divadelního, baletního či muzikálového zpracování a nyní se dočká i opravdového unikátu! Kouzelný příběh, který inspiruje tisíce holčiček po celém světě, dostane podobu muzikálu na ledě a to ve světové premiéře už 1. října v pražské Tesla Areně.


Muzikál na ledě je jedinečné české inscenační zpracování. Jak důrazně varují autoři i protagonisté, nepleťte si muzikál na ledě s lední revue, kromě ledové plochy s ní má pramálo společného. Muzikál na ledě je syntézou rozhlasové pohádky, činohry, hudby, zpěvu, krasobruslení, má svůj nosný příběh, dramaturgii, scénu a především děj. Jde o jednu z nejtěžších podob představení vůbec. A to jak počtem účinkujících, doprovodného a technického personálu, náročnosti stavby scény či světelného a zvukového parku, tak i velikostí prostoru, na kterém se show odehrává.

muzikál na ledě PopelkaAutorem muzikálu na ledě Popelka je scénárista a režisér Jindřich Šimek. Ten už má s podobnými projekty zkušenosti. V roce 1998 zinscenoval Mrazíka a o tři roky později Romea a Julii. Můžeme se tak těšit na prvotřídně odvedenou práci. O tom svědčí i tým profesionálních herců, zpěváků, tanečníků a především bruslařů, který dal Šimek dohromady. Kromě známých tváří se ve vedlejších rolích představí i herci a tanečníci z celé České republiky a třicet vynikajících bruslařů ze sedmi zemí světa. Popelka se jako jediný muzikál u nás může pochlubit opravdu širokým mezinárodním spektrem účinkujících. V představení se objeví krasobruslaři z Německa, Ukrajiny, Ruska, Polska, Chorvatska, Slovenska a samozřejmě Česka.

A kdo, že jsou ti, co nás příběhem provedou? V roli Popelky a prince se představí ruští sólisté světových krasobruslařských show Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin. Ti budou alternováni česko-německým olympijským duem z Vancouveru – Annette Dytrt a Davidem Vincourem. Ten na tiskové konferenci prohlásil: „Chci poděkovat autorům, že mě do muzikálu obsadili, hrozně se těším.“ Hlas Popelce propůjčila jedna z předních českých zpěvaček Lucie Bílá, princi pak talentovaný Ondřej Ruml.

Roli pohádkového čaroděje si zahrají Jiří Korn, Josef Vojtek a Martin Pošta. Do role královny se adaptuje Dana Morávková, Leona Machálková a Hana Buštíková. „Královna je typicky laskavá, milující osoba, ze které čiší mateřství a láska,“ řekla o roli Leona Machálková a Dana Morávková dodala, že je to naprostá pravda. Krále ztvární Vlastimil Harapes a Milan Drobný, jejich komořími budou Martin Dejdar, Dalibor Gondík nebo Václav Kopta, macechu si zahrají Hanka Křížková a Renáta Podlipská, jejich dvě povedené dcery Noru a Doru pak Sabina Laurinová, Adéla Gondíková, Zuzana Offenbartl Dovalová, Magda Malá a Leona Černá. V roli otce Popelky uvidíte Rudolfa Kubíka a Pavla Handla, v roli labutě Kateřinu Routkovou a sólistku Národního divadla Zuzanu Pokornou.

muzikál na ledě PopelkaKaždá správná Popelka má i své pomocníky holoubky. Pro lední show je zapůjčili bývalí majitelé cirkusu, manželé Janečkovi, kteří se dnes věnují jejich cvičení. O tom, že jsou opravdu poslušní, jsme se mohli přesvědčit na tiskové konferenci, kde nás kromě těchto opeřenců čekala i doslova Popelčina zkouška a malé zpestření – přebírání čočky a hrachu. Prohlédnout jsme si mohli i několik dobových kostýmů, dva dokonce přímo na hlavních protagonistech Davidu Vincourovi a Annette Dytrt. Jsou nádherné, pestré, vyrobené z materiálů z Itálie, Německa a Dubaje. Splňují prý přísná kritéria, tedy vzdušnost, lehkost a elastičnost, přesto však Hanka Křížková prohlásila: „I díky nim jsem o jedenáct kilo lehčí.“

Představení se odehraje na ploše o rozloze 1 800 metrů čtverečných. Dominuje jí scéna, vytvořená s použitím nejmodernějších technologií a obří plátno, na kterém budou mít diváci po celou dobu možnost sledovat projekci, která vznikla speciálně pro tento projekt.

Ale co by to bylo za muzikál bez hudby?! O texty se postaral Václav Kopta, hudbu měl pak na starosti Petr Malásek. „Hudba je veliká a načapaná. Jsem rád, že se nám do muzikálu podařilo získat Ondřeje Rumla a Lucii Bílou.“ Prý doslova kouzelný muzikál na ledě už teď aspiruje na jedinečné dílo, které se zařadí k předním světovým projektům rodinné zábavy. Myslí si to jak autoři, tak protagonisté a pokud bude show opravdu tak velkolepá a úžasná, jak se jeví nyní, je opravdu na co se těšit!


Text: Tereza Netoličková
Foto: Muzikál Popelka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
S nemocí motýlích křídel seznámí populární osobnosti
Děti Ráje pokřtili pohádkové CD
46 dnů světového skla na Pražském hradě
Unikátní výstava panenek ohromí nejen vášnivé sběratele

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání