Tomáš Löbl: Slovenština byla těžší, než jsem si myslel

Tomáš LöblMuzikálový herec a zpěvák Tomáš Löbl se v právě začínající sezoně objeví nově v další hlavní roli také v muzikálu Osmý světadíl v pražském Divadle Kalich. Ten má premiéru osmého září. Nejen o díle s hity skupiny Elán mluvil pětadvacetiletý Löbl v rozhovoru pro Kulturní servis Puls přímo na pódiu tohoto divadla.


Tomáši, můžeš nám nastínit, o čem připravovaný muzikál Osmý světadíl je?
„To bych asi nechtěl úplně prozrazovat, ani tvůrci o tom ještě nemluvili, ať se lidi přijdou sami podívat. Myslím si ale, že byl na tom muzikálu odveden velký kus práce. Všichni do toho dali maximum a budeme doufat, že se nám to povedlo. To ostatně uvidíme od 8. září na premiéře a pak samozřejmě i dál.“

Tomáš LöblRežisér Ján Ďurovčík a producent Michal Kocourek už dříve říkali, že pro tento muzikál vybírali jen ty nejlepší, jak si tedy ceníš toho, že jsi dostal hlavní roli?
"Jsem strašně rád, že u toho můžu být. Je to obrovská zkušenost a přínos pro mě jako muzikálového herce, že můžu spolupracovat s Jánem Ďurovčíkem, Ľubem Dolným a všemi těmi skvělými herci."

Po prostorách Goja Music Hall, kde se hrají Děti Ráje a Divadle Broadway, kde jsi hrál v Ať žije rokenrol! a teď i v Katu Mydlářovi, je pro tebe Divadlo Kalich zase nová scéna. Jak se ti tady líbí?
"Každý ten prostor je úplně jiný a každý má své kouzlo. Já jsem si moc chtěl v divadle Kalich zahrát a to se mi splnilo, za což jsem strašně rád. Ale musím podotknout, že konkurzy na tenhle muzikál byly zdaleka nejobsáhlejší a nejtěžší, na kterých jsem doposud byl. Bylo to tak náročné, že jsem si říkal, že to nemůže dopadnout. Díky Bohu to dopadlo. Jsem tady a užívám si to."

U Dětí Ráje jsi říkal, že se ti písně Michala Davida líbí, jak to máš s hity skupiny Elán?
"Většinu těch písniček jsem samozřejmě znal, protože to jsou „super pecky“, ale bylo to složité se vše naučit, protože je to slovensky, což je celkem absurdní. Myslel jsem si, jak to bude jednoduché, ale vůbec to tak nebylo. Ľubo Dolný nás hodně učil pracovat se slovenštinou a trvalo to minimálně měsíc. Myslím si, že jsme se s tím poprali takovým způsobem, že se nemusíme stydět a můžeme jít před lidi."

Tomáš LöblCo na intepretaci Čechů říkali vaši slovenští kolegové?
"Spíše se nám snažili pomoct, než že by naši, zprvu „rádoby slovenštinu“, v dnešních dnech snad už jen slovenštinu, shazovali a smáli se nám. Každopádně se tady vytvořila super parta. Podobně to bylo u Dětí Ráje. Opravdu si lidé navzájem přejí, říkají, co je dobře, co špatně. Není to boj o místo."

Potkal ses v Kalichu s lidmi, s nimiž si už třeba spolupracoval na minulých projektech?
"Určitě jsem potkal spoustu lidí, které jsem znal z jiných muzikálů a samozřejmě i řadu nových lidí, třeba z Company a všichni jsou super."

Kromě již zmíněných Dětí Ráje a Kata Mydláře máš ještě role v Semaforu a také v Divadle J. K. Tyla v Plzni, jak to budeš nově s Osmým světadílem všechno zvládat?
"Děti Ráje se bohužel na chvilku v prosinci rozloučí. Budeme doufat, že se zase časem objeví na prknech divadla GoJa. Divadlo Kalich je repertoárové, takže tady se bude hrát tenhle muzikál jen jeden týden v měsíci, pouze v září jsou to dva týdny. Navíc jsme na tu roli tři, takže to vyjde na dvě až tři představení měsíčně, což rozhodně nebude problém."


Text: Pavel Urban
Foto: Tomáš Löbl

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Osmý světadíl nechal nahlédnout pod pokličku a pokřtil soundtrack
Děti Ráje pokřtí CD s pohádkami pro děti

Hity skupiny Elán vás vezmou na Osmý světadíl
Šárka Marková – Děti Ráje jí byly osudově předurčeny

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání