Hity skupiny Elán vás vezmou na Osmý světadíl

ELÁN OSMÝ SVĚTADÍL V pražském Divadle Kalich vrcholí v těchto dnech přípravy na premiéru nového muzikálu Osmý světadíl, který je plný hitů populární československé skupiny Elán. První představení bude odehráno ve čtvrtek 8. září. V příběhu o lásce inspirovaném románem Alexandra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi, se představí mimo jiné Jan Révai, Alžběta Stanková, Tomáš Savka, Tomáš Löbl nebo Zbyněk Fric.


V dubnovém konkurzu, na němž byli přítomni i členové skupiny Elán, bojovalo ve třech kolech čtyři sta zájemců, v červnu tvůrci zveřejnili dvaatřicet jmen, která si v novém muzikálu Osmý světadíl zahrají. Producent Michal Kocourek a režisér i choreograf Ján Ďurovčík tak pracují podle svých slov jen se skutečnými profesionály. V souboru mají ostřílené muzikálové herce, jako jsou Zbyněk Fric, Jan Kříž, ale i navrátivší se Zuzana Krištofová-Kolářová, na druhé straně pak talentované umělce jako Tomáše Löbla, Romana Tomeše či Michaelu Doubravovou.

ELÁN OSMÝ SVĚTADÍL „Diváci se mají bezesporu na co těšit. Muzikál je herecky nejobtížnější divadelní žánr a u nás uvidí, ať už přijdou na jakoukoli alternaci, vždy ty nejlepší z nejlepších. Ještě před obsazováním rolí jsme měli jednu velikánskou výhodu a jistotu zároveň: nestárnoucí, všem dobře známé, nepřekonatelné hity skupiny Elán. Tou největší hvězdou tohoto muzikálu je právě muzika Elánů a zájem o vstupenky v předprodejích to jenom potvrzuje,“ řekl producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Známé písničky doprovodí příběh ze současnosti
Mladá dívka se zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se poddává upřímné touze bez ohledu na  společenské předsudky, zdraví či důsledky. Jejich milenecká idyla sice dosáhne naplnění, ovšem štěstí může být pomíjivé… Děj muzikálu  je volně inspirovaný románem francouzského dramatika Alexandra Dumase ml. Vznešenost odvrácené tváře osudu povyšuje příběh o dámě s kaméliemi na nadčasový příběh lásky.

Premiéra se odehraje v Divadle Kalich ve čtvrtek 8. září od 19 hodin. Cena vstupenek se pohybuje od 199 korun na stání až po 699 Kč na nejlepší místa. V listopadu uvede muzikál ve slovenském nastudování i scéna Heineken Tower Stage v Bratislavě.


 Text: Pavel Urban
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Shakespyré – commedia plná omylů zahájila Lesní slavnosti divadla
Táňa Vilhelmová na letošních Letních shakespearovských slavnostech končí
Švandovo divadlo brzy chytí Druhý dech aneb nová sezóna se blíží
Tvůrci i představitelé muzikálu Quasimodo mají napilno

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání