Lesní slavnosti divadla aneb za kulturou i do lesa

Lesní slavnosti divadlaMáte rádi divadlo? Chtěli byste si letní kulturní zážitek ozvláštnit něčím nevšedním? Pak vás od 23. do 29. srpna zveme na letošní Lesní slavnosti divadla odehrávající se pod širým nebem v Lesním divadle v Řevnicích. Zde spojí své síly dva profesionální soubory, které svým divákům předvedou velice zajímavý repertoár. Jedná se o brněnské Divadlo Husa na provázku, pro které bude festivalově pojaté hraní premiérou a  Dejvické divadlo z Prahy, jenž je v Řevnicích již tradičním hostem.


Celé slavnosti odstartuje Divadlo Husa na provázku autorskou inscenací Jiřího Jelínka „SHAKESPYRÉ - commedia plná omylů„ s podtitulem „Všechno, co jsme věděli o Shakespearovi a nikdo se nás na to neptal.“, o které organizátoři prohlašují: „Je to představení, do kterého zapadnete jako do kanoe, rychlé jako škuner, divoké jako Orlice, zpěněné jako peřeje.“

Lesní slavnosti divadlaDruhou hrou, jíž se toto divadlo bude prezentovat a zároveň uzavírat první polovinu festivalu, bude zpracování starého polozapomenutého textu Václava Havla „PRASE aneb Václav Havel's Hunt for a Pig", který humorně líčí, jak slavný dramatik shání prase na zabijačku na Hrádečku.

V druhé polovině festivalu vás bude bavit Dejvické divadlo. To v každém následujícím dni odehraje jedno představení. Hra „Dračí doupě" potěší především milovníky fantasy, kteří se mohou nechat unést tajuplným příběhem s řadou dějových zvratů.

Lesní slavnosti divadlaDalším představením, opakovaným hned ve dvou dnech, bude exkluzivně obnovená premiéra hry „OBLOMOV". Je to jedna z nejstarších inscenací repertoáru Dejvického divadla a svojí derniéru měla 15. prosince 2010. Tato divadelní adaptace románu I. A. Gončarova byla poprvé uvedena 1. prosince 2000 a po deseti letech dosáhla rekordního počtu 213 repríz.

Poslední hrou, která také festival ukončí, bude pro změnu adaptace filmová, a to „Muž bez minulosti" od finského režiséra Akiho Kaurismäkiho. Toto představení, stejně jako inscenaci „OBLOMOV", zrežíroval uznávaný Miroslav Krobot. Ukáže se v něm téměř celý ansámbl Dejvického divadla a předvede vám, proč právě on získal první místo v anketě Divadelních novin za rok 2010.

Lesní slavnosti divadlaVše si můžete užít ve dnech 23. - 29. srpna. Lesní slavnosti divadla se díky svým fanouškům a návštěvníkům budou pořádat již po sedmé a pro tento rok si připravily opět atraktivní hry slibující zajímavou podívanou. Poslední srpnové dny si tak můžete užít v romantické poberounské krajině a nechat se zase jednou okouzlit hereckým uměním v nevšední atmosféře. Lístky zakoupíte v předprodejní síti Ticketstream nebo v Kulturním středisku města Řevnice. Cena vstupenky na jakékoliv představení je v ceně 300 korun. Další zajímavosti naleznete na oficiálních stránkách Lesních slavností divadla.


Text: Petr Míčko
Foto: Lesní divadelní slavnosti

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Mamma Mia! Už je to tu zas!
Biomanželka aneb ženy běhají s vlky a čůrají ve stoje
Máme za sebou začátek METROpolitního léta hereckých osobností
Stálice a novinky letošních Shakespearovských slavností

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání