Mamma Mia! Už je to tu zas!

Mamma Mia 2011Úspěšný muzikál Mamma Mia! se opět vrací do České republiky. Pokud jste ho ještě neviděli, tak od 22. do 25. září máte možnost navštívit pražskou O2 arenu. Zde si budete moci užívat celkem 22 skladeb od legendární švédské kapely ABBA, kde nebudou samozřejmě chybět i ty nejznámější písně.


„Dancing Queen“, „Super Trouper“, „Have A Dream“, „Chiquitita“, „Knowing Me“, „Knowing You“, „Voules-Vouz“, „Take A Chance On Me“ a další skladby z repertoáru skupiny ABBA zazní v hudebním ztvárnění příběhu o mladé dívce a její matce. Dcerka má před svatbou, ale před tím chce poznat svého otce. Pomocí různých indicií dojde ke třem mužům, kteří by mohli být jejími potenciálními otci. Na řeckém ostrově, kde se dívka vdává, se tak najednou ocitnou tři neznámí pánové, jež spojuje jen jedna žena, dívčina matka, jménem Donna. Ta před dvaceti lety žila poněkud divočejším životem a je tedy těžké určit, kdo je otcem dnes dospělé dcery. Celým dějem muzikálu pak provází právě hity kapely ABBA. Toto dílo můžete pamatovat i z filmových pláten, kde roli matky ztvárnila Meryl Streep.

Mamma Mia 2011Muzikál Mamma Mia! měl  premiéru již v roce 1999 a od té doby drží rekord v počtu představení. Je to dané i tím, že s námětem vystupuje několik produkcí, které procestovaly celý svět a muzikál se dočkal i více jazykových zpracování. Velkolepou show plnou pestrých kostýmů, skvělých pěveckých výkonů s efektní scénou navštívilo celkem přes 45 miliónů diváků. V Praze jste ji už mohli také spatřit, a pokud jste to nestihli, tak nyní máte opět šanci. Toto dílo je označováno za úspěšné pojetí skladeb známé švédské kapely a konkurence je opravdu značná, protože písně od ABBY lákají spoustu umělců, ale ne každý je zvládne.

Muzikál Mamma Mia! napsala Catherine Johnson a autory hudby a textů je pánská formace ABBY Benny Anderson a Bjorn Ulvaeus. V O2 areně se představí šest představení v termínu od 22. do 25. září 2011, vstupenky stojí v předprodeji od 1 100 do 1 500 korun.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Legendární ABBA ožívá na výstavě ABBAWORLD
Biomanželka aneb ženy běhají s vlky a čůrají ve stoje

Unikátní výstava panenek ohromí nejen vášnivé sběratele
Máme za sebou začátek METROpolitního léta hereckých osobností 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání