DĚTI RÁJE: Účinná romantika plná hitů

Děti rájeOblíbený muzikál „Děti ráje“ je chytře a hravě poskládaná mozaika známých písní Michala Davida. Její kamínky však tvůrci navlékli na nit příběhu lásky mladých lidí a vše obarvili nevypočitatelností osudu. Celkový obrázek funguje na diváky náramně.

Téměř až po špičku pyramidy nabité prostory pražské GoJa Music Hall, to je v posledních třech měsících tradiční pohled při představeních muzikálu „Děti ráje“. V režii zkušeného Petra Novotného se v díle plném hitů Michala Davida představuje celá řada známých osobností jako Sagvan Tofi, Lukáš Vaculík, Martin Zounar či Bořek Slezáček. Ovšem velkou předností tohoto muzikálu jsou spíše mladí, nadaní herci a zpěváci, jako Tomáš Böhm, Michaela Sejnová, Genny Ciatti, případně už známější jména Michael Foret, Míša Nosková nebo Petr Poláček.

Děti rájeTo, co Michal David dokázal v osmdesátých letech minulého století, je pro českou, popřípadě československou hudební scénu pořád jedna z největších a nejvýraznějších stop. Velmi důležitý pohled diváka při „Dětech ráje“ je fakt, zda máte Davidovi písně rádi, nebo ne. Muzikál totiž chrlí hity jeden za druhým a skladby jako „Nonstop, Decibely lásky, Céčka, Poupata“ (z níž si sami herci dělají v díle srandu) rozhodně nenechají publikum jen tak v klidu sedět.

Účel muzikálu je připomenout právě hity z osmdesátých let a úvodní část děje je do doby plné diskoték, céček, tesilek, vitacitů a dalších tehdejších oblíbených věcí, zasazen. Láska spolužáků Michala a Evy má vlivem osudu velmi krátké trvání. Michal je básník, který se vymyká ostatním, ale nakonec si přízeň krásné Evy získá. Když se jeho rodina rozhodla odjet do Austrálie, musel se se svou láskou rozloučit. Napsal jí píseň (Každý mi tě lásko závidí), jenže Evina kamarádka Kájina vzkaz se skladbou nepředala, a tak nastalo smutné odloučení.

Po dvaceti letech se osudy obou hlavních postav setkávají. Michal se vrací po smrti své ženy do rodného městečka a opět se sejde s Evou. Místo někdejší diskotéky Ráj je nyní Rock club, který vede tehdejší Michalův malý kamarád Čusbus a v klubu potká i dřívější duo DJů Toma a Stanleyho. Ti se ovšem po manželstvích s Evou a Kájinou pořádně změnili. Když se Michalův syn Mickey zamiluje do Eviny dcery Báry, vyjdou postupně okolnosti staré dvacet let najevo v čisté pravdě.

Dětí rájeScénář romantického příběhu má na svědomí Sagvan Tofi, velmi jemně a chytře si v ději nahrává dialogy, rekvizitami či situacemi na Davidovy písně. Někdy tak předčasně divák vytuší, co za hit zrovna přijde, ovšem jakoby to přes uvědomělou jednoduchost ani nevadilo. Přestože mají „Děti ráje“, i díky závěrečnému přidanému „koncertu“ přes dvě stě minut, plyne čas příjemně. A rozhodně všechno netáhnou jen známé skladby. Vtip, emoce a herecké výkony řadí muzikál mezi ty zdařilejší na domácí scéně. Pokud vám tedy stačí uvolněná zábava naplněná až po okraj Davidovkami, pak rozhodně nemáte nad čím váhat.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky muzikál

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání