Antigona zakončila sezónu vydařeným představením

AntigonaAntigona - tragédie pouze žánrem. Poslední představení této rockové opery jsme v současné sezóně měli možnost vidět v úterý 31. května v pražském Metropolitním divadle. Přítomní diváci dostali pořádnou nálož tvrdé a originální show. Nechyběli tanečníci ani nebezpečné ohnivé efekty. Antigona se zkrátka rozloučila ve velkém stylu.


Herci a zpěváci si dali velmi záležet a na rozdíl od minulého týdne, kdy proběhla derniéra rockopery Oidipus Tyranus, byly výkony stoprocentní. Hlavních rolí se ujaly Linda Faitová (Antigona), Daniela Langerová (sestra Antigony Isména) a samozřejmě Pavla Forest jako Euridika. Nepostradatelnou zde byla operní pěvkyně Miroslava Pilcová (bohyně Moira).  V mužských rolích excelovali Viktor Dyk se svým démonickým Kreonem, jeho syn Haimón v podání Lukáše Písaříka či s nádherným hlasem Petr Opava, který ztvárnil boha Háda.

AntigonaNeméně významnou postavou byl Hlídače, kterého ztvárnil Miloš Kočí. Ten má v představení na starosti didgeridoo a percuse. Jako hudebník je geniální a jeho energie a zápal pro hraní na již zmíněné nástroje je obdivuhodný. Muzikantův herecký výkon však znatelně pokulhával za jeho hudebními kvalitami.

V sále jinak vládla skvělá atmosféra, která diváky nutila k podupávání si nohou nebo pokyvování hlavou a měla tendence je vytahovat ze sedadel. Představení bavilo nejen lidi v hledišti, ale i samotné herce. Živá kapela si také užívala a předvedla obdivuhodný výkon. Především Maťo Ivan (basová kytara), Jan Peš (kytara), David Pavlík (kytara) a hlavně Michal Daněk (bicí). Zvuk byl, na rozdíl od minulého týdne u Oidipa, špičkový. Díky srozumitelnosti textů a vizuální projekci na plátno se děj stal jasným a přehledným i pro ty, kteří si už příběh Antigony ze školních lavic nepamatují.

AntigonaPro Lindu Faitovou to bylo smolné představení, při kterém měla velké štěstí, že neskončilo s vážnějšími následky. Nejdříve jí málem padající lano zhmoždilo nohu. Později, když byla zavěšená v síti hlavou dolu, se velmi nepříjemně srazila s Viktorem Dykem. To Lindu ale neodradilo a představení vydržela odzpívat až do konce. Ve hře samozřejmě nesměla chybět nádherná akrobatická vystoupení s prvky pyrošou, o které se postarali Tereza Atanas Georgievová, Linda Mikolášková a Vašek Šašek.

Po poslední písni se ujal mikrofonu jeden z autorů Antigony Milan Steigerwald. Ten do neutichajícího aplausu a pískání jednotlivě představoval všechny, kteří se na rockové opeře podíleli. Poděkoval divákům a pozval je na oslavu svých padesátých narozenin, která se bude konat 13. června od 19:00 v Metropolitním divadle a nese název „50 let pořádného rocku". Diváci se mohou těšit na velkou rockovou šou. Oslavenec slíbil každému alespoň panáka své pálenky a hvězdné gratulanty, jako například kapelu The Kingsize v původní sestavě, Lenku Dusilovou, Kamila Střihavku anebo architekta Davida Vávru. Milanovi přejeme všechno nejlepší. Stejně tak i jeho rockoperám, na které se opět můžeme těšit v nadcházející sezoně.


Text: Simona Hradecká
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Oidipus Tyranus - Nevšední křest netradiční opery
Oidipus Tyranus a Antigona naposledy na scéně
Rocková Antigona působí dojmem nadšeného dítěte
Metropolitní divadlo pracuje naplno, nabídne třetí rockovou operu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání