Na Vánoce se připravuje nový muzikál

Vánoční zázrakJanek Ledecký, spolu s dalšími hereckými kolegy, v uplynulém týdnu představil svůj plánovaný muzikál Vánoční zázrak s podtitulem Sliby se maj plnit o Vánocích. Ten by měl mít premiéru 30. listopadu v pražském Divadle Broadway. Jak uvedli sami tvůrci, chtěli by se zasadit nejen o vznik hezkého díla, ale i o novou vánoční tradici. Chcete-li se podílet na jejich nápadu a účinkovat po boku velkých hvězd, zúčastněte se konkurzu, který se koná již tento týden!


Zpěvák Janek Ledecký se po delší době vrací k muzikálům, nyní však s novým tématem a nápadem. „Vánoční zázrak“ je název tohoto originálního díla, které se divákům představí na konci listopadu. Půjde o vánočně laděný příběh doplněný tematickými písničkami tohoto umělce. Ten jich má na svém kontě za dobu svého působení již požehnaně. Skladatel slibuje, že půjde o romantickou podívanou. Z prvních představitelů, kteří se zde objeví, můžeme jmenovat Martina Dejdara, Lindu Rybovou, Marka Vašuta, Květu Fialovou, Naďu Konvalinkovou, Petra Štěpánka, Mariána Labudu, Aleše Hámu či Filipa Antonia. Jak vidět, vsadili tentokrát tvůrci na opravdové herce a známé tváře.

Vánoční zázrakJednou z hlavních motivací, proč udělat vánočně zaměřený muzikál, byl pro Ledeckého fakt, že ačkoli se u nás nikdy příliš nevěnovala pozornost dědu Mrázovi, na amerického Santa Clause se současná generace začíná upínat více než na Ježíška. Proto se rozhodl připomenout publiku kouzlo našich Vánoc spojené s českými tradicemi a především jejím hlavním představitelem. Vždyť namísto toho, aby dnes někteří rozvíjeli svou fantazii, jak asi Ježíšek vypadá či jakým způsobem jim dárky přináší, usnadňují si to pohledem do ciziny. Santa má dokonale propracovanou marketingovou strategii. Víme, že mu dárky vyrábí jeho věrný tým skřítků, pro rozvoz používá soby a dodání pod stromeček se uskuteční díky komínu. Jak je to jednoduché.

Ve světě se v období Vánoc běžně pořádají speciální představení. Tím se Janek Ledecký rovněž inspiroval. Chtěl proto o těchto svátcích založit novou tradici, aby měli lidé kam vyrazit. Umělec proto přichází s romantickým příběhem pro celou rodinu, který doplní o písně z vlastní tvorby, které se během posledních let staly pro někoho rovněž nedílnou součástí vánoční atmosféry. Na své popularitě získaly nejen díky posluchačům, trefným textům a poetičnosti, ale i skrze odborníky.

Vánoční zázrakA jak vlastně tento muzikál vznikl? Jan Potměšil, z jehož rukou libreto pochází, k tomu říká: „Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju snímky jako ‚Pretty Woman‘, ‚Láska nebeská‘ a podobné. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi. Jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libretu k muzikálu. Navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bezpochyby je.“ Připomeňme alespoň okrajově, že Potměšil byl v minulosti dramaturgem takových pořadů jako „Smím prosit“, „Uvolněte se, prosím“, „Duety … když hvězdy zpívají“ nebo „Star Dance … když hvězdy tančí“.

Na otázku, proč přijal roli v tomto muzikálu, Dejdar odpověděl: „Na Vánoce mám rád tradice. Doma jsme tradiční rodina se vším, co k tomu patří a na Vánoce je skutečně málo příležitostí, kam jít, kromě toho, co už všichni znají. Pokud by se z toho stala tradice, bylo by to fajn. Synopse se mi líbila a měl jsem radost z obsazení. Jsou tam lidi, se kterými jsem hrál divadlo i kolegové, které znám dlouhá léta, ale v životě jsme spolu divadlo nehráli. Je zde skutečně herecké obsazení, což mě u muzikálu velmi překvapuje, takže jsem si říkal, že to bude prima prosinec.“

Vánoční zázrakMarek Vašut si trochu zavtipkoval: „Já jsem tu kvůli tomu, že jsem původně měl hrát Santa Clause, protože jsem z tohoto hereckého obsazení nejstarší, který unese Martinova synka. Pak se scénář přepsal a zbyla na mě role podnikatele, který se za Santu převleče. Řekl jsem si no dobře, nevadí. Je to trochu sešup ze Santy, ale když už jsem to slíbil, tak jsem do toho šel. Sliby se maj plnit.“

Některé z rolí však stále zůstávají neobsazeny. Proto Cleopatra Musical vyhlásila veřejný konkurz. Ten se bude konat 1. června v prostorách Divadla Broadway od 10 hodin dopoledne. Tvůrci budou hledat do hlavních rolí ženy ve věkovém rozmezí 25 – 33 let a muže 28 – 40 let. Pokud jste tohoto věku ještě nedosáhli a máte zájem o střední roli, je v nabídce též ženská pro dívky od 18 do 30 let anebo mužská od 20 do 35 let. Všichni zájemci, kteří budou chtít uspět, musí mít na CD připravené základy dvou písní v českém jazyce dle vlastního výběru – jednu pomalou, druhou rychlou. Předpokládaný konec konkurzu je plánován na 17. hodinu. Pokud máte zájem o účast, nezapomeňte se dopředu nahlásit produkčnímu Stanislavu Bělemu, a to na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Cleopatra Musical

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání