Krteček aneb každý z nás má své stinné stránky

KrtečekDivadelní spolek Divná Bára, který působí již od roku 1998, vystoupí v sobotu 28. května v prostorách pražského Divadla v Celetné ulici. Diváci se mohou těšit na netradiční podívanou. Inscenace Krteček, pocházející z rukou Jiřího Bendy, nejen dobře pobaví svými vtipnými momenty, ale zároveň nabídne i hlubší pointu. Vydejte se s námi na erotický psychothriller, nebudete litovat.KrtečekDivná Bára sdružuje umělce z různých koutů naší republiky a nemá žádnou stálou scénu, proto se s ní můžeme setkat na různých jevištích – na divadelních přehlídkách nebo třeba v kamenných divadlech. Jejich premiéry se obvykle konají na známých a prestižních místech, jakými jsou třeba Divadlo Za plotem v Bohnicích, kulturní středisko Gong na Praze 9 nebo Kulturní centrum Novodvorská. Kromě hlavního města se spolek v minulosti vydal i do České Lípy, Litoměřic, Jeseníku, Dobříše, Turnova, Plzně a řady dalších českých měst. Tento soubor se dal dohromady z původní divadelní skupiny Kolem stolu. Nabídka žánrů je u Divné Báry velmi pestrá a vskutku rozmanitá. V repertoáru bychom nalezli pohádky pro pětileté děti i hry vhodné jen pro dospělé. Převažují komedie, ale na své si přijdou i náročnější diváci, kteří ocení vážnější témata.

Mezi první hraná díla patří autorská westernově laděná groteska „Legenda o Krvavém Billovi“, z vlastní tvorby též pohádka „Osudové kolo“ nebo anglická komedie Arthura Watkyna „Volá Melbourne“. Soubor dlouhodobě spolupracuje s režisérem Ottou Liškou, díky čemuž pak mohli diváci zhlédnout komediální představení „Nejkrásnější válka“ či tragikomedii „Tančící myši“, která pochází z pera amerického dramatika Johna Patricka. Za dobu svého působení spolek také motivoval organizátory ke zrealizování letní akce „Mojžíšův Náchod“, kde tvořil významnou část celého uměleckého programu. V roce 2007 pak Divná Bára podpořila vznik amatérského divadelního uskupení Akakababa v Kladně.

KrtečekV sobotu 28. května se tento soubor opět vydává do akce. Tentokráte za diváky zavítají do Divadla v Celetné, kde zahrají „Krtečka“. Za nenápadným názvem se skrývá napínavý erotický psychothriller vyprávějící o skrytých stvůrách v hloubi lidské duše. Dílo Jiřího Bendy má nejen vtipné momenty, ale i silné chvíle k zamyšlení, ať už nad příběhem samotným či nad temnými zákoutími naší vlastní povahy. V hlavních rolích se představí Jakub Císař ve dvojroli malého i dospělého Bedřicha, Markéta Burešová jako znalá doktorka, Marcela Magdová ztvární postavu Magdy a Lukáš Hobl si zahraje Krtečka. Jste zvědaví? Pak se vydejte společně s námi na sobotní představení. Věřte, že nebudete litovat. Temná groteska trvá necelou hodinu a je vhodná pro osoby starší osmnácti let. Lístky jsou v prodeji za jednotnou cenu 80 korun. Tato inscenace vyhrála na loňském festivalu Modrý kocour v Turnově.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Divná Bára


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání