Krteček aneb každý z nás má své stinné stránky

KrtečekDivadelní spolek Divná Bára, který působí již od roku 1998, vystoupí v sobotu 28. května v prostorách pražského Divadla v Celetné ulici. Diváci se mohou těšit na netradiční podívanou. Inscenace Krteček, pocházející z rukou Jiřího Bendy, nejen dobře pobaví svými vtipnými momenty, ale zároveň nabídne i hlubší pointu. Vydejte se s námi na erotický psychothriller, nebudete litovat.



KrtečekDivná Bára sdružuje umělce z různých koutů naší republiky a nemá žádnou stálou scénu, proto se s ní můžeme setkat na různých jevištích – na divadelních přehlídkách nebo třeba v kamenných divadlech. Jejich premiéry se obvykle konají na známých a prestižních místech, jakými jsou třeba Divadlo Za plotem v Bohnicích, kulturní středisko Gong na Praze 9 nebo Kulturní centrum Novodvorská. Kromě hlavního města se spolek v minulosti vydal i do České Lípy, Litoměřic, Jeseníku, Dobříše, Turnova, Plzně a řady dalších českých měst. Tento soubor se dal dohromady z původní divadelní skupiny Kolem stolu. Nabídka žánrů je u Divné Báry velmi pestrá a vskutku rozmanitá. V repertoáru bychom nalezli pohádky pro pětileté děti i hry vhodné jen pro dospělé. Převažují komedie, ale na své si přijdou i náročnější diváci, kteří ocení vážnější témata.

Mezi první hraná díla patří autorská westernově laděná groteska „Legenda o Krvavém Billovi“, z vlastní tvorby též pohádka „Osudové kolo“ nebo anglická komedie Arthura Watkyna „Volá Melbourne“. Soubor dlouhodobě spolupracuje s režisérem Ottou Liškou, díky čemuž pak mohli diváci zhlédnout komediální představení „Nejkrásnější válka“ či tragikomedii „Tančící myši“, která pochází z pera amerického dramatika Johna Patricka. Za dobu svého působení spolek také motivoval organizátory ke zrealizování letní akce „Mojžíšův Náchod“, kde tvořil významnou část celého uměleckého programu. V roce 2007 pak Divná Bára podpořila vznik amatérského divadelního uskupení Akakababa v Kladně.

KrtečekV sobotu 28. května se tento soubor opět vydává do akce. Tentokráte za diváky zavítají do Divadla v Celetné, kde zahrají „Krtečka“. Za nenápadným názvem se skrývá napínavý erotický psychothriller vyprávějící o skrytých stvůrách v hloubi lidské duše. Dílo Jiřího Bendy má nejen vtipné momenty, ale i silné chvíle k zamyšlení, ať už nad příběhem samotným či nad temnými zákoutími naší vlastní povahy. V hlavních rolích se představí Jakub Císař ve dvojroli malého i dospělého Bedřicha, Markéta Burešová jako znalá doktorka, Marcela Magdová ztvární postavu Magdy a Lukáš Hobl si zahraje Krtečka. Jste zvědaví? Pak se vydejte společně s námi na sobotní představení. Věřte, že nebudete litovat. Temná groteska trvá necelou hodinu a je vhodná pro osoby starší osmnácti let. Lístky jsou v prodeji za jednotnou cenu 80 korun. Tato inscenace vyhrála na loňském festivalu Modrý kocour v Turnově.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Divná Bára


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání