Soukromý skandál se začal zkoušet v Divadle Palace

Soukromý skandálKomedie Soukromý skandál otevře letos METROpolitní léto hereckých osobností, a to v neděli 19. června v Divadle Palace. Zde v centru Prahy se začal režisér a autor Patrik Hartl společně s herci na tuto inscenaci připravovat, v pondělí 18. dubna se sešli na první čtené zkoušce. O samotné hře pověděl více sám Hartl v rozhovoru pro Kulturní servis Puls.


V trochu zvláštní komedii o lásce v době finanční krize se v hlavní roli představí Kryštof Hádek. Dále ve hře diváci uvidí Evu Holubovou, Maroše Kramára, Kristýnu Fuitovou Novákovou a také Alexandra Hemalu. Vstupenky se dají rezervovat už nyní, prodávají se v cenovém rozmezí od 289 do 399 korun, na premiérové představení pak za 450 nebo 590 Kč.

Mohl byste čtenářům a případným divákům nastínit, o čem vaše nová hra je?
„Soukromý skandál je o mladém ambiciózním manažerovi, který je hodně chytrý a má pocit, že svízelnou situaci, kterou prožívá, zvládne tak, že bude manipulovat s ostatními lidmi kolem sebe. Snaží se z problémů dostat tím, že chce svést svou nadřízenou. Přepočítá se a stane se úplně něco jiného, než očekával."

Je téma inscenace inspirované nějakou skutečnou událostí?
Soukromý skandál„Není, ale je to inspirované představou, co by se mohlo stát člověku v ekonomické krizi, když je finančně úplně na dně, aby se z toho vyškrábal. Co by byli lidé schopní udělat, k čemu všemu jsou ochotní se snížit, aby se odrazili ode dna. Zároveň je celá hra viděna s komediálním odstupem, který konfrontuje ta závažná témata a dodává tomu groteskní odstup. Diváci by se tedy měli dobře bavit a zároveň vstřebat podstatný příběh o tom, jací my na tom malém českém písečku vlastně jsme. Je to komedie, která má ale ambice převyprávět příběh hlubší, než jsme většinou u komedií zvyklí vidět."

Jak bylo těžké sehnat herce, kteří nakonec v Soukromém skandálu budou účinkovat?
„My jsme byli domluvení s Kryštofem Hádkem už od začátku, že to píšu pro něj. On v sobě nese strašně přitažlivou auru. Ta může být díky jeho skvělému herectví kombinována s velkým temnem, které v té hlavní postavě je. S Evou Holubovou už jsem dělal a jsem rád, že s ní můžu pracovat znovu. S Marošem Kramárem se znám osobně a těším se na něj, protože on umí lomit i vážné situace do grotesky a s Kristýnkou Novákovou jsme spolupracovali na hře Absolvent. To je zase takový křehký element ve hře, který zde sehraje svůj podstatný úkol. U pana Hemaly mě napadlo oslovit na roli televizního moderátora skutečně člověka, kterého lidé znají z televizní obrazovky a který s sebou přirozeně nese nádech něčeho přirozeného a sebeovládajícího, což bude v inscenaci narušeno."

Soukromý skandál


Takže média hrají v této komedii nějakou významnou úlohu?
„Ano, média zde hrají důležitou roli. Zasazujeme jí totiž do momentu, kdy celosvětová pandemie viru kolapsu upřímnosti zamíchá s kartama jednotlivých postav tak, že člověk netuší, co je přirozený a autentický projev. Co je pravda, co je lež, co je kaukul, co je manipulace a co je opravdové."


Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Vstupenky na METROpolitní léto hereckých osobností jsou již v prodeji
Vratká prkna: Nemilosrdná pravda o hercích a lidech
Divadlo Na Fidlovačce představilo novou hru Shapira
Evžen Oněgin: Nadčasový příběh se silným nábojem

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání