QUASIMODO: Začal těžký souboj o roli Esmeraldy

muzikál QuasimodoV pondělí 11. dubna proběhlo v prostorách Divadla Hybernia první kolo castingu na představitelku Esmeraldy do nově připravovaného muzikálu Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo. Konkurzu se zúčastnilo přes sedmdesát uchazeček. Objevily se mezi nimi i dobře známé tváře jako Radka Fišarová, Olga Lounová, Radka Pavlovčinová nebo Česká Miss 2010 Jitka Válková. U toho jsme nemohli chybět!


Zatímco pro někoho bylo pondělí jen obyčejným dnem a začátkem nového týdne, pro uchazečky o roli cikánky Esmeraldy v novém muzikálu Quasimodo to byl velký den. Od 11 hodin se v Divadle Hybernia pořádal první konkurz, na kterém každá z přítomných dam musela předvést to nejlepší, co dovede. Ve foyer vládla zvláštní atmosféra. Na první pohled dívky rozdávaly úsměvy na všechny strany, pózovaly fotografům a ochotně dělaly rozhovory s novináři, když se však člověk pozastavil a chvíli je pozoroval, mohl na nich vidět mírnou nervozitu, nedočkavost a očekávání. Každá z nich chtěla tvůrcům muzikálu předvést ten nejoslnivější výkon. Některé se proto pořádně protahovaly, jiné si pobroukávaly texty písní nebo si opakovaly choreografii.

muzikál QuasimodoKaždá z adeptek musela porotě – režisér Martin Kukučka, choreografka Jana Burkiewiczová a autoři hudby Jakub Prachař a Petr Kaláb – předvést nejprve dvě písně dle svého výběru. První byla libovolná, jako druhý song měla dívka zazpívat ukolébavku. Program se skládal i ze zkoušky pohybového talentu. Esmeralda má charisma, je to krásná dívka, která je chudá, ale svéhlavá a divoká. Nespoutaná cikánka, jež si vždy stojí za svým a dokáže získat nejedno mužské srdce pouhým pohledem. I tak to cítí tvůrci, proto kladou důraz na to, aby budoucí představitelka uměla nejen excelentně zpívat, ale měla také pohybové nadání.

Zavítali jsme i do divadelního sálu, kde právě probíhala zkouška, abychom se podívali, jak se uchazečkám daří. Na řadu zrovna přišla Ivana Korolová s číslem 14. Její hlas můžete znát díky dabingu například z TV fimu "Muzikál ze střední" nebo kreslené pohádky "Winx Club: Výpravy do ztraceného království". Podle všeho jsme přišli zrovna v pravou chvíli. Dívka měla vskutku krásný projev a působila velmi sympaticky. Když spustila ukolébavku „Ho ho Watanay“, zavládla v sále klidná a příjemná atmosféra. Asi žádný z porotců by neprotestoval, kdyby se Iva nabídla, že mu na dobrou noc sladce zazpívá. Tanec, který aktérka předvedla, nebyl sice tak uvolněný, ale přeci jen poslouchat hudbu a sledovat vzorového tanečníka není na zkoušce žádná legrace. Co zbrzdila tréma, to do tance vložila Iva od srdce – působila při tom velmi šťastně a vesele.

muzikál QuasimodoNa pódiu se předvedla také Česká Miss 2010 Jitka Válková. Jako první zvolila anglický song, u kterého to pěkně rozjela a pořádně se zavlnila v bocích. Pak dala porotcům na výběr, zda by si od ní přáli slyšet cizojazyčnou ukolébavku nebo českou. Ty zajímala přirozeně druhá varianta, protože se vybírá představitelka do českého muzikálu. Další, kdo se na prkna dostavil, byla Alžběta Bartošová, která v současné době působí v muzikálu Kat Mydlář. Zatímco ve zmíněném představení naprosto exceluje, její výkon zde byl trochu rozporuplný. Zpívá nádherně, ale výběr písně „Lorraine v podzemí“ z představení Dracula se nejevil jako příliš šťastná volba. Tato skladba je plná emocí a hněvu ženy, jejíž láska není opětovaná. Ač se Bětka velmi snažila, nepodařilo se jí do svého projevu dostat sílu tohoto okamžiku. Oproti tomu zvolila zpěvačka velmi zajímavou ukolébavku, jejíž text byl ve východoevropském židovském dialektu.

Suverénní úspěch sklidila Radka Fišarová. Tvůrcům muzikálu předvedla vlastní originální ukolébavku. „Doufám, že mi nikdo nezavolá,“ dodala s úsměvem Radka, když si připravovala text v telefonu. Štěstí jí přálo a všechny přítomné okouzlila. Pak zaválela ještě s francouzskou písní a porotci se jen spokojeně usmívali. A měli taky pořádný důvod – v odpoledních hodinách byl oznámen první verdikt z konkurzu. Radka Fišarová dostane roli v novém muzikálu. Neztvární přímo hlavní hrdinku Esmeraldu, ale její matku Gudulu.

muzikál QuasimodoMezi dalšími uchazečkami se představila také Kamila Nývltová, která excelentně vyšvihla píseň „Son Of A Preacher Man“. Skladba jí však nakopla trochu energičtěji, než asi čekala, protože v rychlém sletu pak odprezentovala i ukolébavku, která by si žádala trochu volnější tempo. Radka Pavlovčinová, známá z muzikálu Robin Hood, zaujala nejen pěvecky, ale také svým přirozeným tanečním nadáním. Jen blesky fotoaparátů jí trochu vyváděly z míry a rozesmávaly, protože se při jejím vystoupení kolem pódia vyrojilo náhle více fotografů. Své štěstí přišla zkusit také Lenka Trvalcová, jejíž sestra Zdenka měla v muzikálu Quasimodo už od počátku jako jediná zpěvačka svou roli jistou. Na konkurzu Lenka zazpívala píseň Edith Piaf „Mon Dieu“ a francouzský přednes měla vskutku skvělý. Ukolébavka, která následovala, by v jejím podání ukonejšila nejedno malé děťátko.

Na akci se dorazili podívat také představitelé hlavních mužských rolí - Marián Vojtko, Jiří Korn a Tomáš Trapl. Momentálně v muzikálu „Quasimodo – Pro lásku se kdysi umíralo“ zbývají stále ještě dvě neobsazené role. Esmeraldy, a také Lily. Které zpěvačky budou těmi šťastnými, se dozvíme již v blízké době. Konečný verdikt padne po druhém kole konkurzu. To se uskuteční 22. dubna.

DALŠÍ FOTKY Z KONKURZU NAJDETE ZDE


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bersen Hoxha
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál
Hudební CD k muzikálu Kat Mydlář pokřtil živý tygr
Děti Ráje pokořily dvou set tisícovou hranici návštěvnosti
Nové České Miss dostaly krásné moderní byty

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání