Děti Ráje pokořily dvou set tisícovou hranici návštěvnosti

Děti RájePůvodní český muzikál Sagvana Tofiho založený na známých písních Michal Davida, Františka Janečka, Zdeňka Bartáka a skupiny Kroky se stále těší obrovskému zájmu. V pátek 8. dubna 2011 byl v holešovickém divadle Goja Music Hall přivítán dvou stý tisící milovník, respektive milovnice hravých a veselých rytmů. Kromě toho bylo také v tento den odehráno už dvě stě padesáté představení.


Pár minut před tím, než byly prostory divadla oficiálně otevřeny divákům, čekali herci s fotografy za dveřmi, až branami projde návštěvník, kterému připadne číslo dvě stě tisíc. „Ještě ne, ještě ne,“ ozývalo se každou chvíli. Když se počet lidí, kteří vešli do prostoru atria, přehoupnul přes třicet, ve tvářích přítomných se objevila zvědavost a nedočkavost.  „To budou oni, berem tu slečnu!“ Dali páni herci taktně najevo, kdo z přicházející dvojice si užije slávu jubilejního návštěvníka.

Děti RájeMladá tmavovláska své jméno neprozradila, ovšem na první pohled bylo vidět překvapení, když jí Sagvan Tofi, Martin Zounar, Tomáš Löbl, Michaela Sejnová, Genny Ciatti, Braňo Polák a Peter Veslár oznámili, že je 200 tisícím návštěvníkem představení Děti Ráje. A to byl samozřejmě důvod k oslavě! Pořadatelé slečně hned ve vstupním sále předali dary a herci si s ní připili šampaňským.

Mimo to měla výherkyně možnost podívat se do zákulisí muzikálu. Představujete-li si obrovské šatny a dlouhé chodby, jste na omylu. Delegace, která návštěvnici provázela, se v úzkých prostorách jen sotva protáhla. Navíc dívka neměla příliš mnoho času, aby si vše důkladně prohlédla, jelikož se zde už ostatní aktéři muzikálu chystali na představení. A co k této události řekla sama výherkyně? To si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Věděla jste o tom, že má dnes představení navštívit 200 tisící návštěvník?
„Tak to jsem vůbec netušila, jsem překvapená.“

Můžete nám říct, jaké dárky jste od pořadatelů dostala?
„Bohužel ne, ještě jsem si je ani nestihla prohlédnout.“

Máte ráda písně Michala Davida? A co říkáte na osobní setkání s herci?
„Ano, písně mám velmi ráda. Setkání bylo skvělé, herci byli velmi příjemní.

S kým jste se na dnešní 250. představení muzikálu Děti Ráje vydala?
„Se svým přítelem.“

Děti RájeSamotné představení bylo samozřejmě pro všechny. A bylo skvělé! Uvolněné, energické, jednoduché s chytlavými písněmi. Publikum nevydrželo dlouho v klidu a roztančené texty Michala Davida s nimi doslova šily. Repertoár písní byl takovým tréninkem emocí. Chvíli jste měli chuť tančit, jásat, tleskat a zpívat, pak ale přišly písně jako „Největší z nálezů a ztrát“ či „Každý mi tě lásko závidí“ a hrnuly se vám do očí slzy dojetí při vzpomínce na první lásku.

Vynikající výkon předvedl Martin Zounar. Jeho talent pobavit publikum se projevil snad v každé scéně a nechyběla ani jeho pověstná improvizace. Vysloužil si bouřlivý potlesk publika, které brečelo smíchy. Michael Foret a Tomáš Löbl potěšili ženské oko a pohladili sametovými hlasy. Mladinká Genny Ciatti zas ukázala, jak je temperamentní. Každý z herců předvedl úchvatný výkon, který potěšil snad všechny věkové kategorie, které se na představení sešly.

Na samém konci už jen málokdo seděl. Ti poslední se roztančili, když herci vběhli do publika. Ještě po cestě zpět jsem slyšela skupinky, které si zpívaly „Colu, pijeme colu“ či „Nonstop“ s úsměvem na rtech a jiskrami v očích. Děti Ráje jsou muzikálem, který vás zajisté rozproudí, nabudí a pobaví.

VÍCE FOTOGRAFIÍ NALEZNETE ZDE


Text: Tereza Netoličková
Foto: Alexandra Gerasimchik

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání