Tomáš Klus se připravuje na svou novou roli

Divadlo Ypsilon, Tomáš KlusStudio Ypsilon plánuje na leden premiéru nové divadelní hry nazvané „Deadline“. V hlavní roli uvidíte kromě jiných herců také známého českého písničkáře, Tomáše Kluse. Protože je to však umělec neodmyslitelně spjatý s muzikou, i zde se postará o hudební a textový doprovod. A o čem vůbec „Deadline“ bude?

Scéna divadla Ypsilon působí v Praze od roku 1978. Za tu dobu mohli diváci navštívit mnohá představení. Nyní se na divadelní prkna chystá zbrusu nová hra režiséra Braňo Holička „Deadline“, autora úspěšných inscenací „V sedmém pádu“, „Tmavomodrý svět“ nebo „Meeting Point“. V hlavních rolích se můžeme těšit na Barboru Vyskočilovou, Renatu Rychlou, Daniela Švába, Jakuba Slacha, Petra Hojera a Andreje Poláka. Po jejich boku se však objeví také Tomáš Klus, doposud známý spíše z hudební branže.

Divadlo Ypsilon, Tomáš Klus

Děj „Deadlinu“ vystihuje život dnešní společnosti. Každý chce mít co nejlepší postavení a uplatnění, chce se dostat nahoru. Co všechno jsme proto však ochotni obětovat? Jsme schopni odepřít si, po čem toužíme a za každou cenu dosáhnout stanoveného cíle? Musíme být vždy v pozoru a o krok napřed než naše konkurence. Někdo chce pracovat, další touží po moci a jiní si chtějí jen hrát. Hrát si s mocí. Hra vypráví o jednom večírku, na kterém se sejdou neznámí lidé na neznámém místě. Všichni prahnou po kariéře a uznání. Komu z nich se to však skutečně podaří?

 

Premiéra představení se koná 21. a druhá pak 23. ledna od 19:30 ve Studiu Ypsilon na Národní třídě.

 


ČTYŘI BLESKOVÉ OTÁZKY PRO TOMÁŠE KLUSE

 

V nové inscenaci „Deadline“ hrajete postavu Ariela, tak trochu šíleného člověka vyvolávajícího v ostatních naprosto protichůdné pocity i stanoviska. Je vám tato postava blízká? Nebo se považujete za exaktně myslícího člověka?
Kdybych byl býval byl exaktně myslící člověk, byl bych se pak býval motal kolem divadla? S Arielem jsme si blízko skrze fyzickou podobnost.

 

A přesto – existuje na divadle nějaká věc, která vás připravuje o rozum?
Ano, Braňo Holiček.

 

Široké veřejnosti jste znám jako zpěvák. Podařilo se vám do inscenace „propašovat“ i nějaké vlastní písně?
Podařilo, ale nikomu ani muk.

 

I rok 2010 má za sebou svůj deadline. Co byste popřál našim divákům do nového roku? A co byste popřál sobě?
Divákům, aby se měli na co dívat, čemu divit, a sobě pak, aby na „Deadline“ chodili jako diví.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Studio Ypsilon


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání