Metropolitní divadlo pracuje naplno, nabídne třetí rockovou operu

Bardo ThödolPo dvou rockových operách Oidipus Tiranus a Antigona přichystalo Metropolitní divadlo Praha další dílo pro své fanoušky. Novou operu Bardo Thödol, která bude mít premiéru v pondělí 29. listopadu. Navíc tvůrci pokřtili videoklip k písni "Chci pravdu".

 

Skupina umělců, která se vydala svou cestou, udivuje v pražském Metropolitním divadle pracovitostí. Už na konci listopadu představí své třetí dílo “Bardo Thödol”, new opera na motivy Tibetské knihy mrtvých. “Z prvních dvou oper vyřazovala energie, byly plné ohnivých show. Bardo bude protipól, tedy minimalismus, vycházející z japonského tance,” řekla choreografka představení Tereza Atanas Georgievová.

 

Bardo Thödol
Režisérem všech představení je Roman Štolpa, který si spolupráci v divadle pochvaluje. “Mě sem zavál osud a jsem za to rád.  Je to zase trochu jiný prostor, a jsou to inspirativní setkání. Baví nás to, tak doufám, že představení budou bavit také diváky. Každé dílo je krok někam dál,” uvedl Štolpa.

Tvůrci z divadla pokřtili minulý týden videoklip režiséra Allana Šuberta k písni "Chci pravdu" s Kamilem Střihavkou, Janem Toužimským a dalšími. “Já myslím, že je u nás v televizi málo hudebních programů, kde se pouští kvalitní klipy, tak doufám, že si tohoto někdo všimne a bude vysílat,” popřál dílu zpěvák Lešek Semelka.

 

Bardo Thödol
U nové opery „Bardo Thödol“ budou s herci v jedné části hlediště hrát naživo členové Bohemian Symphony Orchestra Prague. Hrát budou na různé nástroje ale i další muzikanti jako Vlastislav Matoušek na tibetské mísy a šakuhači či Ladislav Brom na sitar, ale i jeden z tvůrců Milan Steigerwald. Kvůli náročnosti představení se tak dočkají fanoušci Barda letos jen jednou. To samé platí ale také o dalších dvou operách. Oidipa máte možnost zhlédnout v sobotu 11. prosince od 19 hodin, Antigonu pak ve stejný čas o týden později.
Text: Pavel Urban
Foto: rocková opera Bardo Thödol
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání