Muzikálová klasika se vrací – Dracula se vrací na divadelní jeviště

draculaDivácky nejúspěšnější český muzikál mohou již v únoru příštího roku vidět jeho příznivci, ale i ti, kteří doposud neměli příležitost. Dílo Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese je stále nadčasové. Můžete se o tom přesvědčit sami, připravuje se celkem osmadvacet představení, které se odehrají v Hudebním divadle Karlín, ale i na dalších místech.


K 20. výročí od světové premiéry si hudební divadlo Karlín nadělí „rok Drákuly“. Nejnavštěvovanější, největší a nejslavnější muzikál vidělo v letech 1995 – 1998 více než jeden milion diváků. Málokdo ví, že byl Dracula uveden také v divadlech ve Slovensku, Polsku, Německu, Rusku, Belgii, Lichtenštejnsku a dokonce i v jihokorejském Soulu.

Představení samotné se drží dnes již tradičního libreta a hudby. Dokonce i obsazení jednotlivých rolí je téměř totožné s tím, které diváci znají z Kongresového centra. Tvůrčí tým však chce jít s dobou, a tak se na drobných změnách přece jen pracuje.

 

dracula


Přerod do 21. století poznamenal hlavně výpravu, která bude obohacena o nové moderní prvky, například doprovodné projekce. Upravila se dekorace a vůbec poprvé uslyšíme živý orchestr.

„My jsme chtěli to představení vůbec zkrátit a dát mu ještě větší dynamiku, protože bylo hodně dlouho přes dvě hodiny, ta původní verze. Udělali jsme určité úpravy, zkratky. A ta největší padla na Stevena. Délka toho představení bude určitě do dvou hodin, včetně přestávky,“ poznamenal režisér Filip Renč. Pořadatelé nevyvracejí, že existuje šance navrátit se i k muzikálu Monte Christo.

Obsazení muzikálu Dracula

Dracula: Daniel Hůlka, Josef Vojtek
Loraine: Leona Machálková, Magda Malá
Adriana: Kamila Nývltová, Daniela Šinkorová
Šašek, sluha, profesor: Jiří Korn
Nick: Richard Genzer, Martin Pošta
Kněz: Tomáš Trapl
Nymfa ohnivá: Hana Křížková
Nymfa hodinová: Renata Drössler
Nymfa větrná: Sylva Podkonická Schneiderová

Režie: Filip Renč
Scéna: Akademický architekt Daniel Dvořák
Kostýmy: Roman Šolc
Choreografie: Pavel Strouhal
Hudební nastudování: Kryštof Marek
Sound design: Petr Košař
Light design: Pavel DautovskýText: Alena Horáčková
Foto: Hudební divadlo Karlín

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání