Pomáda se rozloučí s Prahou, ještě před tím se stane zlatou

pomádaPro pražské Divadlo Kalich se měsíc červen ponese ve znamení loučení. V neděli 22. června totiž divadlo uvede úplně poslední reprízu svého úspěšného nastudování legendárního muzikálu Jima Jacobse a Warrena Caseyho Pomáda. Stihne tedy odehrát už jen 8 představení. Na tom nejbližším – ve čtvrtek 22. května – obdrží tvůrci české verze Zlatou desku za prodej alba s písněmi z muzikálu v podání herců inscenace Divadla Kalich.


„Licenci k uvádění Pomády jsme původně pořizovali na 100 repríz. Nakonec jich uvedeme dvakrát tolik,“ vypočítává producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. „Velký divácký zájem o ni byl jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli nastudovat další taneční legendu – Horečku sobotní noci. Ta nás s režisérem a choreografem Jánem Ďurovčíkem posune zase o pořádný kus dál, pokud jde o použité jevištní technologie i nároky na herce. Premiéru bude mít 30. září,“ doplňuje Kocourek.

„S Pomádou se nikomu z nás nebude loučit lehce, všichni ji máme rádi. Na druhou stranu se už teď těšíme na Horečku sobotní noci, která má předpoklady stát se stejně oblíbeným představením. Řemeslně, tanečně, pěvecky je Horečka samozřejmě velká muzikálová prověrka. Pokud budeme chtít sehrát tenhle muzikál, jak je napsaný, tak si sáhneme až na kraj schopností,“ říká Jan Kříž, představitel hlavních rolí v Pomádě i Horečce sobotní noci, tedy dvou slavných filmových hrdinů Johna Travolty. V kariéře Jana Kříže hraje Pomáda významnou roli, neboť za svůj výkon v ní získal Cenu Thálie.

 

pomáda


Muzikál Pomáda měl v Divadle Kalich premiéru 6. září 2012 v rámci celosvětových oslav 40. výročí jeho uvedení na newyorské Broadwayi. Nastudování Divadla Kalich si vysloužilo nadšené kritiky i chválu z úst majitele práv k muzikálu, amerického právníka Ronalda S. Tafta, který z titulu své funkce navštěvuje nastudování Pomády v nejrůznějších částech světa už několik desetiletí: „V Divadle Kalich jsem viděl možná nejmenší jeviště, na kterém kdy Pomáda byla hrána, a viděl jsem také ty nejlepší sólisty, jaké jsem kdy v životě měl možnost zhlédnout. Lepší než v Americe, Austrálii nebo kdekoli jinde v Evropě,“ uvedl tehdy Taft.

V červnu, konkrétně v neděli 1. června, proběhne rovněž derniéra muzikálu Mirjam a Daniela Landových Touha. „Touhu jsme vrátili na repertoár v omezeném počtu repríz na základě četných žádostí fanoušků. Nevylučuji, že podobný fanouškovský set čeká i další muzikály Daniela Landy, které se pro mnohé staly kultovními,“ plánuje Michal Kocourek.


Text: Jaroslav Panenka
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání