Písně z muzikálu Ať žije rokenrol! vyšly na CD

Ať žije rokenrol!Teprve před dvěma týdny měl v Divadle Broadway premiéru nový muzikál autorské dvojice Petr Janda, Karel Šíp s názvem Ať žije rokenrol!. Už nyní ale hlavní protagonisté pokřtili v malebných prostorách Malostranské besedy CD, na němž jsou téměř všechny písně z tohoto představení.

Muzikál „Ať žije rokenrol!“ se vrací na přelom 50. a 60. let minulého století, kdy svět zachvátila horečka zvaná rokenrol, avšak do tehdejšího Československa se dostávala taková hudba jen těžko. Příznivců, hlavně mezi mladými, však měl rokenrol dost i u nás. Muzikál dvojice Petr Janda a Karel Šíp je originální ve zpracování, které je původní, avšak důležitý je i fakt, že písně hraje živá kapela přímo na pódiu.

 

Ať žije rokenrol!
Nové CD, které má na svědomí vydavatelství Popron Music, bylo nahráno jako originální záznam v Jandově studiu Propast za pouhých šestnáct dní a je na něm devatenáct stop. Oproti podobě písní, které uslyšíte v Divadle Broadway, jsou některé odlišné. Dvě skladby „Ukryté touhy“ a „Vzkříšená láska“ nazpíval přímo Petr Janda, který v samotném muzikálu pochopitelně neúčinkuje. V první zmíněné písničce si navíc zazpíval duet se svou dcerou Martou, která se v otcově díle představí po návratu z turné s kapelou Die Happy poprvé 6. listopadu.

 

Osmašedesátiletý Petr Janda hned po premiéře absolvoval operaci žlučníku, ale vše proběhlo v pořádku a na křtu už se usmíval po boku své ženy Alice a dcery Anežky. „Cítím se výborně, zatím to drží. Teď jsme šli dlouho s kočárkem, protože nebylo kde zaparkovat, ale zvládl jsem to,“ řekl Janda. Samotnému křtu předcházel ještě videoklip k titulní písni, v němž si zahrál Janda, ale i autor textů a libreta Karel Šíp. Ten se kvůli nemoci musel ze křtu omluvit. Klip natočil Jaroslav Voborný. „Karel Šíp v tom nejdříve moc hrát nechtěl, ale když pak viděl všechny ty rekvizity, tak se mu to líbilo,“ uvedl Voborný.

Kmotry se staly dvě osobnosti domácí rockové scény. Jeden ze zakladatelů rokenrolu u nás Pavel Sedláček a současný zpěvák Petr Bende. „Některé momenty v muzikálu jsou inspirované Mikim Volkem, něco je z mého života. Například ten rozsekaný sál. Nebo to, jak jsem byl v kriminále, ale to každý zná. Podle mě by měl být každý rocker alespoň jednou za život v kriminále,“ usmál se Sedláček a Bende ho doplnil. „Mě trochu mrzí, že jsem tehdy nežil, určitě bych si to hodně užíval a možná už bych tady nebyl.“

Ať žije rokenrol!

Představitelka hlavní ženské role Lucie Vondráčková byla nadšená z natáčení i ze samotného CD. „Já přijela do studia až pozdě večer, ale rockeři žijí hlavně v noci a stálo to za to. Cédéčko jsem si nedávno poslechla od začátku do konce, což se mi tak často nestává,“ dodala Vondráčková.


FOTKY Z AKCE "Křest CD k muzikálu Ať žije rokenrol!"
Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání