Muzikál Mamma Mia! bude od prosince uveden v Praze

muzikál mamma miaHity skupiny ABBA zazní v české verzi ve hvězdném obsazení. Muzikálový hit Mamma Mia! bude mít premiéru 12. prosince 2014 v pražském Kongresovém centru. Jeden z nejúspěšnějších světových muzikálů, založený na písních skupiny ABBA, se divákům představí v české premiéře v režii Antonína Procházky.


Písně Super Trouper, Chiquitita, Money Money Money, The Winner Takes It All, I Have A Dream, Our Last Summer, Dancing Queen nebo Mamma Mia zazní v překladu s texty Adama Nováka. Čeština bude šestnáctým jazykem, kterým tento globální hit zazpívá.

Jednání o získání licence pro domácí uvedení vedla producentská společnost  Dark style agency, s.r.o. déle než rok. Muzikál měl premiéru v Londýně v dubnu 1999 a ihned se z něj stal divácký šlágr. Uveden byl ve více než 270 městech po celém světě, představení navštívilo 54 miliónů diváků a utržil přes 2 miliardy dolarů. Velký úspěch slavila také filmová verze z roku 2008, ve které zazářili Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard, Amanda Seyfried nebo Julie Walters. Hudba z filmu byla oceněna mimo jiné Zlatým glóbem.

Mamma Mia! je muzikál s písněmi skupiny ABBA, který napsala britská dramatička Catherine Johnsonová. Název díla je odvozen od stejnojmenné písně Mamma Mia z roku 1975. Samotný příběh ale nemá s osudem švédského kvarteta nic společného. Děj je situován na řecký ostrov a vypráví příběh majitelky penziónu Donny, která chystá svatbu pro svou dceru Sofii.

Konkursy na obsazení rolí produkce plánuje na březen s tím, že se bude jednat o multigenerační nastudování, v němž se objeví i několik hvězd české populární hudby. Představení bude doprovázet živý orchestr.

Předprodej vstupenek v cenách od 390 do 1 290Kč byl zahájen dnes v sítích Ticket Art Praha a Ticketportal po celé republice. Další zajímavosti se dozvíte na oficiálních stránkách www.mammamiamuzikal.cz

 


 


Text: Janis Sidovský
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání