Muzikál Děti Ráje má další přírůstek do rodiny – knihu

Děti Ráje křest knihy
Úspěšný český muzikál Děti Ráje spustil v Divadle GoJa Music Hall svou druhou sezonu, po dvou CD nosičích s písněmi Michala Davida spatřila světlo světa také kniha, kterou zpracovala na motivy scénáře Sagvana Tofiho Veronika Strnadová. Ve středu dopoledne ji protagonisté muzikálu slavnostně pokřtili.

Celá řada účinkujících z muzikálu Děti Ráje se sešla v centru Prahy v kavárně Café Café na křtu nové knihy, která přináší pohled na toto dílo textově. V úvodu je obohacena o vtipnou „Příbalovou informaci“, ke konci o „Slovníček“, kde jsou vysvětleny některé dobové pojmy, jež jsou v muzikálu užité. Následuje pak obrazová příloha, kde se můžou čtenáři pokochat šedesáti barevnými fotografiemi s popisky. Knihu poskládala do souvislého textu Veronika Strnadová na motivy původního scénáře Sagvana Tofiho.

 

Děti Ráje křest knihyKřtu se chopil teprve sedmiletý Filip Antonio, který hraje Malého Čusbuse, a naopak už osmačtyřicetiletý Lukáš Vaculík, jenž ztvárňuje Stanleyho. „Myslím, že Děti Ráje se můžou pochlubit tím, že jsou obsazením nejmladším muzikálem u nás. Trochu to kazím jen já a Sagvan Tofi,“ řekl Vaculík. Pak už došlo na samotný křest. Filip Antonio popřál knize hodně štěstí a Vaculík ho doplnil. „Jako má muzikál hodně diváků, tak si přejeme, aby měla kniha hodně čtenářů. Je hlavně pro lidi, kteří muzikál viděli a třeba úplně nepochopili všechno v ději, což ale moc nepředpokládám. Spíš je to taková vzpomínka.“ U křtu byl také Pavel Dvořák z nakladatelství XYZ, které knihu vydalo.

Jeden z hlavních představitelů muzikálu Tomáš Löbl, který hraje mladého Michala, nastínil, že následovat by mohlo v doprovodných suvenýrech DVD. „Vyšla dvě CD, která obsahují všechny muzikálové písně, některé dokonce ve více verzích, teď je knížka a další, co mě napadá, je DVD. Na to se diváci hodně ptají. Já sám ale nevím, jestli bude, nebo ne. Materiál se připravuje, něco se točilo, i když to asi bylo pro tento křest. Zatím se nic neplánuje, ale mezitím třeba vyšel pěkný plakát, producenti pořád něco vymýšlejí,“ uvedl Löbl.

Podle něj by řada příznivců Dětí Ráje mohlo najít knížku pod vánočním stromečkem. „Myslím, že to je dobrý dárek k Vánocům. Kniha není moc drahá. Je hezky napsaná, vzadu jsou pěkné fotky a lidem, kteří jsou fandové muzikálu, by to určitě mohlo udělat radost,“ dodal Löbl.Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Festival Oty Hofmana znovu ovládl Ostrov
Končí výstava Cartier, na scénu přichází velkolepé koncerty
Tomáš Löbl: Děti Ráje jsou moje srdeční záležitost
Děti Ráje oslavily 100. představení

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání