Divadlo Bez zábradlí uvede komedii Kvartet

divadlo bez zábradlí kvartetUž 28. dubna bude mít v Divadle Bez zábradlí premiéru nově připravovaná komedie současného britského scénáristy a oscarového dramatika Ronalda Harwooda s názvem Kvartet. Režie se zhostil Petr Slavík, kvalitní podívanou slibují i české herecké špičky v čele s Veronikou Freimanovou a Rudolfem Hrušínským.


Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuózů, Cissy, Wilfa a Reggieho. Příchod jejich bývalé kolegyně, slavné sopranistky Jean, která byla krátký čas Reggieho manželkou, rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Plán zazpívat na tradičním koncertu k výročí narození Verdiho kvartet z Rigoletta je ohrožen. Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy? Lze alespoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu?

 

divadlo bez zábradlí kvartet


V laskavé komedii současného britského dramatika a oscarového scénáristy Ronalda Harwooda, se pod režisérskou taktovkou Petra Slavíka objeví Veronika Freimanová v roli Cecily Robsonové, Zdeněk Žák jako Reginald Paget, Rudolf Hrušínský coby Wilfred Bond a Jana Švandová jako Jean Hortonová. Těšit se můžeme na scénu Tomáše Rusína.

Hra s velkou dávkou typicky britského humoru dojemně, ale bez laciného sentimentu hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít. Laskavá komedie znovu otvírá křehké téma stárnutí a přesvědčí vás, že to jde s humorem a grácií.

Podle divadelní hry natočil Dustin Hoffman v roce 2012 film, v němž byla Maggie Smith za roli Jean Hortonové nominována na Zlatý globus. Vy si nenechte ujít adaptaci v Divadle Bez zábradlí, jejíž premiéra nás sice čeká za více, než měsíc, ale už teď se s námi můžete pokochat fotografiemi ze zkoušky.

Text: Tereza Netoličková
Foto: Divadlo Bez Zábradlí

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání