Muzikál Touha se vrací v omezeném počtu repríz

divadlo kalichDivadlo Kalich vychází vstříc četným žádostem diváků a na omezený počet repríz vrací na svůj repertoár muzikál autorky a režisérky Mirjam Landy s hudbou Daniela Landy Touha. Jeho obnovená premiéra se uskuteční ve čtvrtek 6. února 2014, hrát se bude pouze do června 2014.


„Diváci si často píší o návraty všech titulů z dílny Mirjam a Daniela Landových, které jsme uvedli, tedy o Krysaře, Tajemství i Touhu. Právě u Touhy je toto volání dlouhodobě nejhlasitější, proto mu nyní vycházíme vstříc,“ vysvětluje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

„Touhu považuju za jedno z nejlepších děl, které jsme s Danem napsali. A hlavně za nejveselejší,“ hodnotí autorka scénáře a režisérka Mirjam Landa. Muzikál měl premiéru v září roku 2008. Když se po 350 odehraných reprízách poprvé loučil, odcházel jako představení plné už zlidovělých gagů a hlášek, na které se diváci opakovaně vraceli.

Touha roku 2014 nebude jen „oprášené“ původní představení. Mirjam Landa se rozhodla poměrně významně obměnit herecké obsazení. „Už kdysi jsme společně s producentem Michalem Kocourkem v Touze vsadili na mladé talenty, v tom byl ten muzikál výjimečný. A rádi dáme prostor novým tvářím i tentokrát.“

Muzikál Touha volně vychází z filmu Mirjam a Daniela Landových Kvaska. Příběh z muzikálového zákulisí prošel cestou z filmového plátna na divadelní jeviště řadou významných změn, v divadle také zazní mnohem více muziky než v kině. Navíc velký prostor dostala choreografická čísla, o něž se postaral náš přední choreograf Pavel Strouhal.

 

 Text: Otiz
Foto: Divadlo Kalich

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání