Komici The Umbilical Brothers pobaví diváky i v Praze

kulturní servis pulsMimové The Umbilical Brothers poprvé vystoupí v České republice. Ve svých vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami, vokálními zvukovými efekty a hojně zapojují i diváky, čímž vytvářejí neopakovatelná představení.


Jejich umění ocenili známí američtí moderátoři Larry King, David Letterman nebo Jay Leno. V rámci svého turné po Evropě navštíví i Českou republiku a letos v říjnu vystoupí v pražské Lucerně.

Světoznámou bavičskou dvojici tvoří australští herci Shane Dundas a David Collins. V roce 1991 se pustili do série stand-up koncertů, televizních vystoupení po Austrálii. Vystupovali na Cat Laughs, komediálním festivalu v Melbourne, v opeře v Sydney, na Adelaide Fringe festivalu, na divadelním festivalu v Tampere či známém festivalu Fringe v Edinburghu, kde v roce 1995 vyhráli Choice Critics' Award a byli nominováni na prestižní Perrier Award. Po sérii turné následovaly nadšené recenze a vyprodané show v Austrálii, Španělsku, JAR nebo Hongkongu.

 

 

kulturní servis puls

 

V Austrálii mají vlastní televizní show a doposud uvedli šest velkých představení, z nichž na DVD jsou k dispozici SpeedMouse, Dont Explain a Heaven Storm.

V únoru letošního roku vystupovali The Umbilical Brothers poprvé na Slovensku a se svým vyprodaným dvouvystoupením v Bratislavě a Liptovském Mikuláši sklidili úspěch. Jejich show Speedmouse mohou zhlédnout čeští diváci 16. října v Praze.


 Text: Luvesa
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání