První dáma televize Kamila Moučková vystoupí na scéně Švandova divadla

švandovo divadloPrvním hostem další sezóny Scénických rozhovorů, živé talk show na jevišti Švandova divadla, bude ve středu 9. října v 19 hodin dlouholetá „první dáma televize“, hlasatelka Kamila Moučková.


„Po Věře Čáslavské a Martě Kubišové jde o završení trojice „silných žen, jejichž profesní osudy se propletly s dějinami bývalého Československa, a které zároveň statečně čelily dramatům i ve svých osobních životech,“ říká moderátor a dramaturg David Hrbek, jehož Scénické rozhovory oslavily nedávno deset let úspěšného trvání.

Kamila Moučková byla vůbec první hlasatelkou, která v srpnu 1968 z obrazovky někdejší státní televize oznámila okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. V den příchodu cizích armád 21. srpna vysílala až do chvíle, kdy ji ze studia vyvedli ozbrojení sovětští vojáci.

 

švandovo divadlo


David Hrbek se ale bude ptát i na současnost, která je pro Kamilu Moučkovou z mnoha pohledů neméně napínavá. Peripetie profesní i osobní ale nese s noblesou, nadhledem a humorem, o které se s diváky rozhodla podělit. „Jsem spokojená a životu nic nevyčítám,“ pevně říká žena, která miluje kombinaci červené a černé (nejlépe se stříbrně šedivou) a která po vyhazovu z televize našla se svou známou a krásnou tváří uplatnění jen jako uklízečka, prodavačka nebo lepička papírových sáčků.

Už 27. listopadu pokračují Scénické hovory speciálním dílem, věnovaným komedii Kdo je tady ředitel?. Ta chystá ve Švandově divadle už dvoustou reprízu. O diváckém hitu, o fenoménu, kterým se tato inscenace stala, a vůbec o tom, jak se zkouší komedie, si David Hrbek bude povídat s herci Michalem Dlouhým, Kamilem Halbichem, herečkou Kristýnou Frejovou a režisérem Danielem Hrbkem. Vstupenky na oba večery lze už teď kupovat či rezervovat v pokladně divadla nebo on-line na www.svandovodivadlo.cz.


Text: Tis
Foto: Švandovo divadlo

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání