We Will Rock You, Praho!

we will rock youV pátek 26. dubna 2013 od 20 hodin začal třídenní maraton muzikálu We Will Rock You, který se českým divákům představil poprvé v historii. V pražské O2 areně panovala napjatá atmosféra a očekávání, čím proslulé a ve světě velmi uznávané dílo překvapí. K mému překvapení byla na zahájení poloprázdná aréna.


Zda se hala zaplní během dalších představení více, je otázkou. Tento muzikál se již představil téměř ve všech hlavních evropských městech a všude se o něm mluvilo jen v superlativech. Celý muzikál je zajímavě pojat jako návštěvna z budoucnosti, kdy se mladí nekonveční rebelové bouří proti společnosti a navrací se k minulosti rocku, což vyjadřují písničkami od skupiny Queen.

we will rock you


Hlavni herci Galileo a Scaramouche střídavě odzpívali 24 největších pecek od legendární formace, počínaje prvním „Radio Gaga“ a velmi dobrým pojetím druhé písničky „I Want To Break Free“. Galileo je člověk, který si v sobě nese minulost. Napadají ho texty, kterým rozumí jen lidé, jenž tento styl hudby zakazují a těm se to nelíbí. Snaží se muziku potlačit, což se jim ale naštěstí nedaří.

Show měla skvělé laserové efekty, stejně tak i zvuk velmi potěšil. Jen české titulky doprovázející příběh zlobily - buď byly hodně zmatené, nebo se opožďovaly. Mnohým divákům, kteří nebyli zběhlí v angličtině, to způsobovalo problémy, protože jim utíkal smysl představení. Po necelé hodině a půl následovala pauza, kterou každý vřele uvítal, aby se mohl občerstvit. V druhé polovině mě naprosto ohromila písnička „Flash Gordon“. Při děkovačce se na pódiu objevil celý tým herců a muzikantů, kteří vdechli muzikálu život. Bylo jich mnoho. Při odchodu z 02 areny jsem od lidí slyšel jen kladné reakce. I za sebe mohu doporučit, abyste v následujících dvou dnech – v sobotu 27. a neděli 28. dubna – tento světový muzikál určitě navštívili.


Text: Luboš Kováč
Foto: Luboš Kováč

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání