To tu ještě nebylo – připravuje se metalová opera

7 proti thébámO tom, že kulturní svět nemá hranice, se přesvědčíme už brzy. Ve čtvrtek 18. dubna 2013 nabídne divadlo RockOpera Praha premiéru první české metalové opery nazvané 7 proti Thébám. Ta bude posledním dílkem antické trilogie, jejíž součástí jsou již dříve uváděné rockové opery Antigona a Oidipus Tyranus. V novém představení se blýsknou osvědčená pěvecká esa, jako je Jan Toužimský nebo Kamil Střihavka.


Holešovická hudebně-divadelní scéna, určená především příznivcům tvrdší muziky, okusí už v polovině dubna zcela nový žánr. Některé skladby z připravované metalové opery 7 proti Thébám byly již některým posluchačům představeny, a sice v rámci koncertní premiéry uskutečněné v prosinci 2012. Přípravy divadelního představení převzal do svých rukou režisér Roman Štolpa.

Řádné zkoušky začaly koncem ledna 2013, účinkující pravidelně zkoušeli 12 hodin týdně. Ze zákulisí můžeme prozradit jednu unikátnost – řada jednotlivých scén vznikala až přímo na jevišti bez striktně předepsaného scénáře. Cílem tvůrčího týmu bylo, aby předešel přílišné umělecké strojenosti inscenace, k níž často za psacím stolem při vymýšlení scénářů dochází.

 

7 proti thébám


Autorské hudební divadlo skladatele Milana Steigerwalda a textařky Pavly Forest RockOpera Praha uvede premiéru 7 proti Thébám 18. dubna 2013. Představení bude zpestřeno přítomností živé kapely, prvky akrobacie a nového cirkusu. Postavy ztvární zpěváci, kteří mají již dlouholeté zkušenosti na poli tvrdší muziky. Z hlavních interpretů jmenujme například Jana Toužimského, člena skupiny Arakain, Kamila Střihavku vystupujícího s BSP, Viktora Dyka, který působil v uskupení Gaia Mesiah, Josefa Šutaru z Motorbandu, Vlastu Horvátha nebo Pavlu Forest.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: RockOpera Praha; Hana Brožková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání