Duben nového roku s nádechem rocku!

We Will Rock YouÚspěšný muzikál „We Will Rock You“, jenž se zrodil z jedinečného spojení Bena Eltona a jména Queen, vás zve na 10. výročí svého uvedení, které oslaví na světovém halovém turné. Návštěvou poctí i Českou republiku od 26. do 28. 4. 2013 v prostorách O2 areny. Čtyři unikátní vystoupení se ponesou v duchu rockového opojení.


S novým rokem přichází i řada možností dalších kulturních zážitků. Proč se neobohatit o něco originálního? Nevšední podívaná, tentokrát z rockového soudku, může být typem zrovna pro vás.

Muzikál We Will Rock You se chystá překročit práh Britských ostrovů a v rámci svého 10. výročí vyrazit napříč Evropou se svou impozantní show. Série mnoha představení bude zahájena 27. března 2013 v anglickém Nottinghamu, poté se 4. dubna 2013 muzikál přesune do irského Dublinu, dále se produkce v hodnotě několika milionů liber přemístí do Evropy, aby mohla být v květnu téhož roku opět doma na Britských ostrovech.

We Will Rock YouProducent Phil McIntyre říká: „Těšíme se na to, až zas vyrazíme na turné s tímhle pravým divadelním rockem. Ve Spojeném království jsme zažívali potlesk vestoje každý večer a už se toho nemůžeme zase dočkat.“

WWRY, vystoupení, které překonalo všechny kasovní rekordy a bylo korunováno prestižním oceněním Olivier za nejoblíbenější britskou show, prodalo na minulém turné během 13 měsíců po šesti městech Británie přes půl milionů vstupenek a stále se těší značné neklesající popularitě.

Z počátku vznikaly pochyby z nápadu a obavy z následné realizace tohoto projektu. První zmínky o tom, že se jeden z nejúspěšnějších britských komediálních autorů Ben Elton spojil s legendou rocku jménem Queen, aby společně vytvořili unikátní muzikál, začaly vznikat spekulace, jak tahle výjimečná spolupráce vůbec dopadne. Ovšem první zkoušky vzbudily vlnu pozitivních reakcí. Projekt oslovil i filmovou hvězdu Roberta De Nira, jehož společnost Tribeca se stala americkým partnerem WWRY.

Režisérem show je Ben Elton, Brian May s Rogerem Taylorem ze skupiny Queen byli pověřeni hudebním dohledem a Arlene Phillips řídila choreografii.

We Will Rock YouBen Elton se postaral o vytvoření veselé futuristické komedie, ve které divák uslyší 24 nejznámějších a největších hitů kapely Queen. Tato show svou působivostí přiblíží návštěvníkovi legendární skupinu a jejich koncerty. Takže nejen, že se bude na co dívat, bude to rozhodně i monumentální hudební a choreografický zážitek pro rockové nadšence, ale i ostatní příznivce oblasti kultury.

„Tato show je cela o legendě,“ říká Ben Elton. „Vzali jsme legendu Queen a vytvořili svůj vlastní fantasticky příběh o holkách a klucích bojujících s mocnými korporacemi, které chtějí potlačit jejich individualitu a lásku k hudbě. Potřebují hrdinu, který jim může v jejich boji pomoci. V této show máme hned hrdiny dva - snílka Galilea a oprsklou rockovou kočičku Scaramouche. Hádejte, kdo nakonec vyhraje?“

Muzikál navštíví v roce 2012 nejen Českou republiku, ale také arény ve Finsku, Dánsku, Nizozemí, Lucembursku, Turecku, Bulharsku, Velké Británii a Irsku. Prodej vstupenek byl zahájen 17. 9. 2012, jejich cenové relace jsou 990 – 1490 Kč.

 Text: Aneta Patáková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání