Tři v háji na střeše nákupního centra Harfa pobaví

Divadlo ArturDivadla jsou ve většině případů přes léto zavřená. Nic ale milovníkům hereckého umění nebrání navštívit letní scény a užít si trochu jinou atmosféru, než na jakou jsou zvyklí. Tohoto nápadu se držel i divadelní spolek Artur. Výsledkem jsou tři představení, které můžete vidět během celých prázdnin na střeše Galerie Harfa.


Každou středu během celých letních prázdnin můžete navštívit Letní scénu na střeše nákupní centra v pražských Vysočanech. Divadlo Artur uvádí hry „Dívčí válka" podle předlohy Františka Ringo Čecha, „Hledám milence, zn. spěchá!" a divadelní adaptaci knihy Michala Viewegha, Haliny Pawlowské a Ivy Hercíkové „Tři v háji".

Divadlo ArturBeznadějně vyprodané hlediště se přišlo 1. srpna podívat na komedii o krizi středního věku, manželských nevěrách a v neposlední řadě si odpočinout a zasmát se. A k smíchu bylo příležitostí nespočet. Hra jako kdyby kopírovala reálné ovzduší v manželství po dvaceti letech, svody mladších protějšků a touhu po dobrodružství.

Obě hlavní postavy jsou otrávené manželským stereotypem, nevěrná Kristýna žije, spíš než pro svého manžela, pro románek na pracovišti a její muž Albert si tajně myslí na lékařku Olgu.
Klidnou a mírnou povahu nočního recepčního Alberta a pracovnice reklamní agentury Kristýny doplňuje šarmantní proutník a šéf Kristýny Ivo Velíšek v podání Tomáše Krejčíře a doktorka plastické a estetické chirurgie, čerstvě rozvedená a energická Olga Máslová (Vanda Károlyi Konečná).

V době vrcholu manželské krize, vstupuje do děje ještě dvacetiletá prodavačka, jež dodá Albertovi pocit, že je stále mladý. Hraje ji Veronika Nová a svým výkonem nechává za sebou ostatní herce. Pubertální mluva i gesta nenechaly diváky chladné ani v jednom z Veroničiných výstupů.

Divadlo ArturMilé oživení, jasné oddělení jednotlivých vstupů a dotvoření atmosféry obstarávají melodie známých hitů, které provází představení od začátku až do konce. O něco horším nápadem se zpočátku zdá být přestávka, která je poměrně uměle zasazena do představení v půlce děje. I tu však později doceníte. Jediné s čím byste mohli mít problém je hlasitost replik odříkávaných herci, v zadních řadách se totiž budete muset opravdu snažit porozumět.

Celé představení vyvolává dojem milého komediálního kousku, ve kterém se najde snad každý člověk ve středním věku. Pokud se chcete ponořit do spletitých vztahů, chvilkových románků a hledání lásky odlehčené notnou dávkou humoru a nadhledu, zajděte se podívat na Letní scénu na Harfě.

 Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Divadelní spolek Artur

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání