METROpolitní léto hereckých osobností zve na Vyšehrad

Metropolitní léto hereckých osobností 2012Od června do září je na pražském Vyšehradě k vidění celkem 60 představení v rámci Metropolitního léta hereckých osobností 2012. Ve třech premiérách se zde představí Jitka Schneiderová, Vojta Kotek, Bob Klepl, Kryštof Hádek, Jana Krausová a další. Kromě divadelních inscenací budou na programu i hudební večery. Vystoupí zde David Koller, Szidi Tobias nebo Aneta Langerová.


Lidem velice blízká témata mapuje Léto hereckých osobností, které začalo 25. června a potrvá až do 6. září. Hlavním jmenovatelem většiny představení je totiž střet a odlišnost mužského a ženského vidění světa.

Metropolitní léto hereckých osobností 2012Anna Šišková, Jana Krausová a Jitka Schneiderová v alternaci s Gabrielou Míčovou budou v premiéře od 9. června vystupovat ve hře „Ženy přežijí!“. Mužskou část ztvární Vojta Kotek, jenž si zahraje partnera všech tří dam. „Mě to lákalo jako prostor, ve kterém bych si mohl zablbnout, kde si opravdu můžu užít hodně barevné postavy. Jsou to všechno starší chlapi, než jsem já… vidím kousek ze sebe v každém, sám sebe si představuju, jak bych se v těch situacích zachoval,“ říká o své trojroli herec. Hra volně navazuje na úspěšná představení „Vše o ženách“ z minulých let, které budete moci na festivalu vidět i letos.

Druhou novinkou pak bude pohled z jiné strany s názvem Kutloch aneb „I muži mají své dny“. Čtyři muži se každou sobotu schovávají v kotelně pod supermarketem před svými nákupů lačnými manželkami. Do role manželů se vžili Bob Klepl, Filip Blažek/Roman Šťabrňák, Kryštof Hádek/Václav Jílek, Michal Slaný/Petr Bláha. „Většina mužů si chce dokázat, že naprosto zvládají svůj život, ale pro chlapa někoho opustit, nebo sám být opuštěný není vůbec nic jednoduchého. Ve hře je moc hezky zachycené to, že přijít o své ženy vnímají muži jako obrovskou tragédii,“ popisuje životní i herní situace režisér Jan Jirků.

Poslední premiérou bude scénické čtení pod vedením Adama Krause. Na Starém purkrabství na Vyšehradě budou čteny pohádky Oscara Wilda Šťastný princ a Slavík a růže. O hudební doprovod se postará Karel Holas z Čehomoru.

Metropolitní léto hereckých osobností 2012Ten ale nebude jediným hudebním oživením hereckého léta. Během koncertních večerů vystoupí jako již tradičně slovenská zpěvačka šansonu Szidi Tobias a Dan Bárta & Robert Balzar Trio. V rámci svého turné Pár míst 2012, které Kulturní servis Puls podporuje jako mediální partner, zazpívá Aneta Langerová. Další zpěvačkou, jež se objeví na Letní scéně je Lenka Filipová nebo písničkářka Markéta Irglová. Novými vystupujícími budou také David Koller, sólistka Státní opery Praha Marina Vyskvorkina a těšit se můžete i na zpívající Ivanu Chýlkovou.

Lístky jsou dostupné v pokladně Letní scény, v obchodním oddělení Studia DVA na Praze 1, nebo v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a TicketArt.

 

 Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání