Lesní slavnosti divadla lákají již poosmé

Lesní slavnosti divadlaLetošní osmý ročník divadelních slavností v lese se uskuteční ve dnech od 25. srpna do 1. září a nabídne sedm představení. Pokud se rozhodnete okusit jedinečnou atmosféru lesního amfiteátru v Řevnicích, budou na vás čekat tři divadelní soubory, které nabídnou tituly jako Lásky jedné plavovlásky, Romeo, Julie a já nebo Ucpanej systém.


Koncem letních prázdnin budete mít znovu možnost navštívit řevnický divadelní festival. Tento rok vás pobaví tři soubory a budou opět usilovat o zaplněné lesního hlediště, které čítá na 600 míst. O minulém úspěšném ročníku ze široka informoval Kulturní servis Puls, jakožto mediální partner.

Lesní slavnosti divadlaSoubor brněnského divadla Husa na provázku odstartuje první večer slavností s představením Lásky jedné plavovlásky. Přepisem původního scénáře Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera znovu vdechnou život fenoménu šedesátých let.

Režisér Jiří Jelínek má na kontě už parodii Shakespyré z minulého roku. Druhý letní večer, 26. srpna, představí další hru s názvem Romeo, Julie a já. Vzhledem k obsazení 6 mužů a přítomnosti dvaceti nefunkčních ledniček na otevřené scéně, se rozhodně bude na co těšit.

Během dalších čtyř večerů předvedou své umění herci pražského Dejvického divadla. Dealer´s Choice vás přenese do malé londýnské restaurace mezi pokerové hráče, jak ale bude vypadat hra, ve které se místo s kartami hraje s lidmi? Na to si musíte počkat do srpna.

Lesní slavnosti divadlaIvan Trojan se během dvou večerů představí v hlavní roli hry podle skotského spisovatele Irvina Welshe Ucpanej systém.

Poslední den slavností bude patřit především dětem, bavit se bude ale i dospělý doprovod, slibují pořadatelé. První zářijový den vystoupí na lesní podium jihočeský dětský soubor Kašpárek v rohlíku s hrou Kabaret II. V divadelně-hudebním představení se malí i velcí diváci mohou těšit na scénky, písničky i praštěné postavičky. Vystoupení nese podtitul - Kašpárek asi umřel, co budeme dělat?

Jestli jsme vás už teď navnadili na netradiční divadelní zážitek, můžete si koupit vstupenky v předprodejních sítích Ticketsream, v Městském kulturním středisku přímo v Řevnicích, nebo v pokladně Dejvického divadla. Zde ale seženete pouze lístky na představení dejvického souboru.

Lesní slavnosti divadlaMůžete si z cesty do Řevnic udělat příjemný výlet. Pro milovníky kol je na stránkách připravený popis přímé cyklistické trasy, která měří z Prahy do Řevnic 20 km a pro nadšené výletníky je popsána i delší trasa, jež je prodloužená o dalších deset kilometrů. Organizátoři mysleli i na vlakovou a automobilovou dopravu. Pro bližší informace a přiblížení atmosféry minulých ročníků se podívejte na stránky www.divadlovlese.cz.

Pokud se chcete dozvědět více o představeních, která se v lesním divadle hrála loni, přečtěte si také Ivan Trojan a David Novotný ukázali zákoutí Dračího doupěte nebo  Shakespyré – commedia plná omylů zahájila Lesní slavnosti divadla.Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání