Lesní slavnosti divadla lákají již poosmé

Lesní slavnosti divadlaLetošní osmý ročník divadelních slavností v lese se uskuteční ve dnech od 25. srpna do 1. září a nabídne sedm představení. Pokud se rozhodnete okusit jedinečnou atmosféru lesního amfiteátru v Řevnicích, budou na vás čekat tři divadelní soubory, které nabídnou tituly jako Lásky jedné plavovlásky, Romeo, Julie a já nebo Ucpanej systém.


Koncem letních prázdnin budete mít znovu možnost navštívit řevnický divadelní festival. Tento rok vás pobaví tři soubory a budou opět usilovat o zaplněné lesního hlediště, které čítá na 600 míst. O minulém úspěšném ročníku ze široka informoval Kulturní servis Puls, jakožto mediální partner.

Lesní slavnosti divadlaSoubor brněnského divadla Husa na provázku odstartuje první večer slavností s představením Lásky jedné plavovlásky. Přepisem původního scénáře Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera znovu vdechnou život fenoménu šedesátých let.

Režisér Jiří Jelínek má na kontě už parodii Shakespyré z minulého roku. Druhý letní večer, 26. srpna, představí další hru s názvem Romeo, Julie a já. Vzhledem k obsazení 6 mužů a přítomnosti dvaceti nefunkčních ledniček na otevřené scéně, se rozhodně bude na co těšit.

Během dalších čtyř večerů předvedou své umění herci pražského Dejvického divadla. Dealer´s Choice vás přenese do malé londýnské restaurace mezi pokerové hráče, jak ale bude vypadat hra, ve které se místo s kartami hraje s lidmi? Na to si musíte počkat do srpna.

Lesní slavnosti divadlaIvan Trojan se během dvou večerů představí v hlavní roli hry podle skotského spisovatele Irvina Welshe Ucpanej systém.

Poslední den slavností bude patřit především dětem, bavit se bude ale i dospělý doprovod, slibují pořadatelé. První zářijový den vystoupí na lesní podium jihočeský dětský soubor Kašpárek v rohlíku s hrou Kabaret II. V divadelně-hudebním představení se malí i velcí diváci mohou těšit na scénky, písničky i praštěné postavičky. Vystoupení nese podtitul - Kašpárek asi umřel, co budeme dělat?

Jestli jsme vás už teď navnadili na netradiční divadelní zážitek, můžete si koupit vstupenky v předprodejních sítích Ticketsream, v Městském kulturním středisku přímo v Řevnicích, nebo v pokladně Dejvického divadla. Zde ale seženete pouze lístky na představení dejvického souboru.

Lesní slavnosti divadlaMůžete si z cesty do Řevnic udělat příjemný výlet. Pro milovníky kol je na stránkách připravený popis přímé cyklistické trasy, která měří z Prahy do Řevnic 20 km a pro nadšené výletníky je popsána i delší trasa, jež je prodloužená o dalších deset kilometrů. Organizátoři mysleli i na vlakovou a automobilovou dopravu. Pro bližší informace a přiblížení atmosféry minulých ročníků se podívejte na stránky www.divadlovlese.cz.

Pokud se chcete dozvědět více o představeních, která se v lesním divadle hrála loni, přečtěte si také Ivan Trojan a David Novotný ukázali zákoutí Dračího doupěte nebo  Shakespyré – commedia plná omylů zahájila Lesní slavnosti divadla.Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání